Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu – 17.02.2013

1. Witamy raz jeszcze księdza rekolekcjonistę – misjonarza z naszego Zgromadzenia Księży Misjonarzy – ks. Andrzeja Gieronia CM. Życzymy światła Ducha Świętego w przygotowaniu naszej Parafii do radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Program Rekolekcji Wielkopostnych został podany w gazetce parafialnej i na stronie internetowej. W tym roku nie ma typowych rekolekcji szkolnych dla całej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Uznaliśmy, iż większy jest efekt tych rekolekcji, jeśli są małe grupy osób – dzieci i młodzieży tylko z naszej Parafii. Stąd prosimy Rodziców i Dziadków o dopilnowanie, aby dzieci i młodzież naszej Parafii przychodzili popołudniu na swoje godziny rekolekcyjne.

2.  Taca budowlana ostatniej Niedzieli wyniosła prawie 11 tys. zł. Składamy Wam Drodzy Parafianie serdecznie podziękowanie. Bóg zapłać !!!

3.  Nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiamy w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dzieci – w piątki o 17.00, a dla młodzieży i dorosłych o 18.30 po wieczornej Mszy.

4. Jutro – w poniedziałek – Koło Biblijne zaprasza wszystkich uczestników na kolejne spotkanie w Roku Wiary, aby rozczytać się i modlić Pismem Świętym. Początek spotkania po mszy świętej wieczornej-rekolekcyjnej w Domu Parafialnym.

Jutro także Biblioteka Gimnazjum zaprasza na spotkanie i wykład prof. Jana Harasimowicza – dyrektora Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego na temat: „ Wrocławski patriotyzm lokalny dawniej i dziś” Początek o 18.00.

5.  Za tydzień – w Niedzielę – lektorzy naszej Parafii zapraszają na projekcję filmu o byłym Panu kościelnym – Panu Olku –  po wieczornej mszy do Domu Parafialnego.

6. Wychodząc z kościoła prosimy zabrać gazetkę parafialna z programem rekolekcji. Prasę katolicką można nabyć u Pana kościelnego Tomasza przy wyjściu.

7.  W minionym tygodniu do wieczności odszedł nasz parafianin śp. Zenon Czuba….