Ogłoszenia Parafialne: V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2013

1. Dziękujemy raz jeszcze za dzisiejsze ofiary pieniężne na zapłacenie rachunku za gaz za ogrzewanie kościoła i Domu Parafialnego w miesiącu marcu.

2. Jutro spowiedź dla młodzieży Bierzmowanej, świadków i Rodziców o godz. 17.00.

3. We wtorek młodzież naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania na Mszy św. o godz. 18.00. Módlmy się za te 65 młodych osób, aby skarb wiary zachowali przez całe swoje życie i żyli wg wskazań Pana Boga.

4. W środę rozpocznie się miesiąc maj – czas nabożeństw ku NMP i śpiewu litanii loretańskiej. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać: w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w Niedzielę o godz. 17.15.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

  • Jutro św. Katarzynę ze Sieny
  • W czwartek św. Atanazego
  • W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski
  • W sobotę św. Floriana – patrona strażaków.

6. W piątek – w uroczystość NMP Królowej Polski Msze św. będą jak w każdą Niedzielę. Przypominamy, iż w tym dniu ze względu na Uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chorych księża odwiedzą w sobotę od godz. 9.00.

7. W I Sobotę maja o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ i Niep. Sercu Maryi, z prośbą o zatwierdzenie w całym Kościele I sobót m-ca oraz o błog. Boże na nocną adorację. Również w najbliższą sobotę – 4 maja – rozpocznie się w dolnym kościele nocna adoracja. O 20.00 Msza św. i potem wspólne czuwanie aż do północy. Organizatorzy zapraszają do licznego udziału w tym modlitewnym spotkaniu.

8. Zapraszamy wciąż młodych Rodziców, uczęszczających z dziećmi  na Msze św. o godz. 11.00 do zaangażowania się w pomoc przy pilnowaniu dzieci na Mszy św. dziecięcej oraz pomoc kapłanom. Chętnych – młodych Rodziców zapraszamy po Mszach św. do zakrystii.

9. Informujemy Parafian, iż na prośbę księdza Proboszcza Mariusza, Ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski erygował Poradnię Rodzinną przy naszej Parafii. Będzie służyć pomocą w problemach małżeńskich, problemach wychowawczych dzieci i młodzieży, terapii wad wymowy dzieci i młodzieży oraz przygotowaniu narzeczonych do Sakramentu Małżeństwa. Poradnia będzie przyjmowała chętne osoby w Domu Parafialnym w godzinach podanych w gablotach kościelnych i na stronie internetowej Parafii. Prosimy o zapoznanie się z tą informacją.

10. Parafia może odsprzedać kostkę granitową. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka:

  • Śp. Izabela Łuczyk

Na stronie internetowej Parafii św. Anny, została podana informacja o możliwości ofiarowania Parafii swojego 1% w rozliczeniu podatkowym z Urzędem Skarbowym i przekazania go poprzez Organizację Pożytku Publicznego – Fundację wspierającą wrocławskie Parafie. Prosimy Was po wsparcie swojej Parafii również i w ten sposób. Dokładne informacje, jak to zrobić są umieszczone na stronie internetowej naszej Parafii:

Wystarczy w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego PIT wpisać numer:

KRS 0000080096-29