Ogłoszenia Parafialne: Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2013

1. W dniu Matki – wszystkim żyjącym mamom, dziękujemy za dar życia, miłość, nasze wychowanie i troskę matczyną. Dziękujemy i z serca życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i modlimy się o dar życia wiecznego dla zmarłych – kochanych mam.

2. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych ku czci NMP: w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w Niedzielę o godz. 17.15  – śpiewamy litanie loretańską i poznajemy obrazy Matki Bożej w Polsce w czytankach majowych. 

3.  W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00. Prosimy o wypisanie swoich intencji nowennowych na kartkach.

4. Informujemy raz jeszcze  Drogich Parafian, iż procesja Bożego Ciała będzie od tego roku do południa. Stąd Msze św. 30 maja będą : o 7.30, 9.30, 11.00 z procesją do czterech Ołtarzy i po zakończeniu procesji, Msza św. przed godz. 13.00 już bez kazania. Nie będzie Mszy wieczornej o 18.00.

        Równocześnie prosimy o przygotowanie Ołtarzy w kwiaty, świece – następujące grupy parafialne:

  • Ołtarz I – Wspólnota Agalliasis i Lektorzy
  • Ołtarz II – Żywy Różaniec i Czciciele Bożego Miłosierdzia
  • Ołtarz III – Szafarze Komunii świętej i Rodzice dzieci Rocznicy I Komunii św.
  • Ołtarz IV – Chór Parafialny i  Koło Biblijne

Procesja przejdzie ulicami: Aleją Piastów, Kadłubka, Sobótki.

5. Chcemy poinformować Parafian, iż w miniony poniedziałek, został potrącony przez samochód nasz organista – Pan Jukub Choros. Nie będzie więc dłuższy czas grał i śpiewał w naszej Parafii. Przebywa w szpitalu przy ul. Borowskiej.

6. W I sobotę czerwca o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ i Niep. Sercu Maryi, z prośbą o zatwierdzenie w całym Kościele I sobót m-ca oraz o błog. Boże na nocną adorację. Również w najbliższą sobotę – 1 czerwca – rozpocznie się nocna adoracja. O 20.00 Msza św. i potem wspólne czuwanie aż do północy. Organizatorzy zapraszają do licznego udziału w tym modlitewnym spotkaniu.

7. W związku z tym, iż pytają już Rodzice dzieci, które w przyszłym roku – 2014 – pójdą do I Komunii św. w naszej Parafii, informujemy, iż Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 11 maja 2014 roku czyli w II Niedzielę maja.

8. Prasę katolicką można nabyć u pana kościelnego. Prosimy także zabrać kolejny numer gazetki parafialnej.