Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Adwentu – 01.12.2013

1. Nabożeństwo Zmiany Tajemnic Żywego Różańca odprawimy dzisiaj o godz. 17.00.

2.  Roraty dla dzieci i dorosłych odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o 18.00. Wyjątkowo w I piątek – Roraty o 16.30. W soboty o godz. 7.00. Prosimy wszystkie dzieci o przynoszenie ze sobą  lampionów na Roraty. Prosimy także Rodziców o dopilnowanie i ewentualną pomoc w  wykonaniu lampionów dla swoich dzieci, a także przysyłanie dzieci na to piękne adwentowe nabożeństwo.

3. Koło Misyjne spotka się w Domu Parafialnym wyjątkowo w trzecim tygodniu grudnia – tj. w środę – 18 grudnia – po Nowennie.

4. W tym tygodniu przypada I-y piątek i I-a sobota m-ca grudnia. W I-y piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, a o 16.30 Msza  św. roratnia dla nich. Od 17.30 spowiedź dla młodzieży i dorosłych.

Chorych odwiedzą księża z Najświętszym Sakramentem w I piątek od godz. 9.00-tej.

5. W I sobotę grudnia o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ i Niep. Sercu Maryi, z prośbą o zatwierdzenie w całym Kościele I-ch sobót m-ca oraz o błog. Boże na nocną adorację. Od 19.30 rozpocznie się nocne czuwanie do godz. 24.00. O godz. 20 Msza św., podczas której można będzie podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Więcej na ten temat można wyczytać w broszurze wyłożonej na stoliku pod chórem. Tam też są informację o przygotowywanym nabożeństwie na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – tzw. Godzinie Łaski – w poniedziałek – 9 grudnia – w południe.

6. W bocznej kaplicy są już do nabycia poświęcone opłatki, świece Caritasu na stół wigilijny oraz  piękne kalendarze. Zachęcamy do nabywania.

7. Przy wyjściu zbierane będą do puszek wolne datki na działalność Parafialnego Stowarzyszenia Miłosierdzia na rzecz pomocy ubogim z naszej Parafii. Grupa ta bardzo serdecznie dziękuję za każdy datek na cel miłości miłosiernej ludziom w potrzebie.

8. Rekolekcje adwentowe odprawimy dla całej naszej Parafii w III Niedzielę Adwentu. Chciejmy z nich skorzystać i przygotować nasze serca, sumienia do pięknego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Plan rekolekcji będzie podany na kartkach i na stronie internetowej Parafii. Poprowadzi je nasz duszpasterz – ks. Andrzej Gerej CM.

9. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa naszej Parafii , które w tym roku obchodziły okrągły jubileusz swego małżeństwa tzn.5-10-15-20-25-30 i więcej, na Mszę św. w Niedzielę Świętej Rodziny – 29 XII – o godz. 12.30. Po mszy św. odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym. Prosimy małżonków o zapisywanie się i podawanie swoich rocznic w zakrystii po Mszach św.

10. Prosimy nowe Rodziny w naszej Parafii, nowych mieszkańców Oporowa, o zapisywanie się od dzisiaj w zakrystii na wizytę duszpasterską – KOLĘDĘ – tak, aby nikogo w nowo wybudowanych domach czy blokach nie pominęli księża.

11. OGŁOSZENIE BOBLIOTEKI: Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza całe Rodziny Oporowa na spotkanie z Panem profesorem Janem MIODKIEM. Wykład pt. Najważniejsze problemy języka polskiego, odbędzie się 3 XII (wtorek ) o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Morelowskiego 43.