OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Palmowa – 13.04.2014

1. Niedziela Palmowa w polskiej tradycji jest bardzo uroczystym dniem. Przypomina wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, kiedy był witany zielonymi gałązkami palm przez mieszkańców miasta. Stąd zachęcamy do nabywania u ministrantów przy wyjściu – poświeconych – zielonych gałązek, aby ustroiły nasze domy w tym pięknym, świątecznym dniu.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o 17.00. Natomiast po wieczornej Mszy św. odprawimy dzisiaj wspólną Drogę Krzyżową od początku ul. Śniegockiego idąc w stronę ul. Jordanowskiej.  Początek o 19.30. Zachęcamy Was – Drodzy Parafianie do licznego udziału .

3. W Wielką Środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o 18.00. Prosimy o wypisanie swoich intencji na kartkach.

4. W Wielki Piątek wspólna Droga Krzyżowa o godz. 15.00 w kościele. W Wielki Piątek rozpocznie się również dziewięciodniowa Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. 

5. Ośmielamy się raz jeszcze prosić  – jak w wielu polskich Parafiach – o wolne datki na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację Wielkiego Tygodnia. Ofiary pieniężne można wrzucać do oznaczonych skarbon przy wyjściu z kościoła.

6. Okazja do spowiedzi będzie w Wielkim Tygodniu – od poniedziałku do środy – rano od 7.00 i popołudniu od godz. 17.30. Zwracamy uwagę, że w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę śpiewać będziemy tzw. Ciemną Jutrznie o godz. 7.00. Wieczorna liturgia będzie o godz. 19.00.  

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów Wielkanocnych co pół godz. od 9.00 – 16.00. W Wielką Sobotę składamy również dary serc tegorocznej Jałmużny Wielkopostnej. Przynosimy tekturowe skarbonki pod ołtarz, jako owoc naszego wielkopostnego zadania.

7. Przyszła niedziela jest Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczystą Rezurekcję z procesją wokół kościoła odprawimy o godz. 6.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 7.30.  

Przy wyjściu z kościoła u pana kościelnego są do nabycia świece paschalne tzw. paschaliki na stół wielkanocny. To kolejna akcja Caritas w ramach pomocy dzieciom. Zachęcamy do nabycia tych świec na zbliżające się Święta Wielkanocne.

Prasę katolicką można nabyć również u pana kościelnego.