OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 Niedziela zwykła – 19.10.2014

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary pieniężne z ubiegłej niedzieli na rzecz dzieła rozbudowy naszego kościoła. Taca budowlana wyniosła 9250 zł.

2.Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci NMP  : dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po wieczornej mszy o 18.30. W niedziele o godz. 17.15. Serdecznie zachęcamy do tej Maryjnej modlitwy.

3. W środę – 22 października – przeżywać będziemy w całym kościele powszechnym wspomnienie liturgiczne św. JP II-Wielkiego. Stąd uroczystą Mszę św. z kazaniem odprawimy o godz. 18.00. Już dziś zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św., aby wypraszać sobie u Boga potrzebne łaski za wstawiennictwem tego wielkiego Polaka.

4. W dzisiejszą niedzielę misyjną, zbierane są we wszystkich kościołach – ofiary do puszek na rzecz misyjnych dzieł Ojca św. Franciszka. Ofiary te zostaną przekazane Stolicy Apostolskiej w Watykanie.

5. Kartki na wypominki listopadowe za naszych drogich zmarłych, prosimy zabierać już ze stolika przy wyjściu i czytelnie wypisywać w domach imiona zmarłych. Kartki prosimy następnie wrzucać do skarbon przy wyjściu z kościoła. Będą sprawowane Msze św. za tych polecanych zmarłych – w listopadzie.

6.  OGŁOSZENIE SZKOLNEJ BIBLIOTEKI w GIMNAZJUM NR.40

Zapraszamy na spotkanie z Panem dr Tomaszem Tarkowskim, lekarzem weterynarii z gabinetu przy ul. Krzyckiej. Odbędzie się ono 20 października – w poniedziałek– godz. 17.00.

Tytuł spotkania – “Zwierzę w domu – wartość niezwykła” .

Pan Doktor obiecał odpowiedzieć na Państwa pytania.

Mile będą widziane także dzieci.

7. Informujemy, iż tegoroczny marsz mężczyzn zbliża się wielkimi krokami. Będzie to już piąta edycja tej wyjątkowej, gromadzącej samych mężczyzn inicjatywy. W przyszłą niedzielę – 26 października 2012 r. o godz. 15.00 ulicami pięknego Wrocławia przejdą mężczyźni z tegorocznym przesłaniem marszu „ Wolni i odpowiedzialni w Jezusie”. Marsz zostanie poprzedzony Mszą św. w kościele garnizonowym św. Elżbiety na Rynku o godz. 13.30.   Zgromadzeni mężczyźni ponownie stworzą maszerującą wspólnotę, która na pierwszym miejscu w swoim życiu stawia żywego Boga. Pewni, że z tego faktu wynikają we właściwej kolejności następne priorytety takie jak: właściwy sposób życia czy odpowiedzialna troska o rodzinę i Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy mężczyzn naszej Parafii do wzięcia udziału w tej pięknej i ważnej inicjatywie. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.

8.Prasę katolicką prosimy nabywać u pana kościelnego. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. informację o konsekracji naszego kościoła, a w Niedzieli – ciekawe artykuły o mamie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Zachęcamy tym razem do liczniejszego nabywania tych gazet.

9. W minionym tygodniu do wieczności odszedł  z parafii śp. Stanisław Konarski …