OGŁOSZENIA PARAFIALNE VIII Niedziela zwykła Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2016

 1. Dzisiaj nabożeństwo majowe ku czci NMP o godz. 17.15. W tygodniu o 18.30.
 2. Krąg Biblijny zaprasza na swoje kolejne spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 do domu parafialnego.
 3. Zgodnie z zapowiedzią, zbieramy dzisiaj do puszek ofiary na zapłacenie II raty do Kurii Wrocławskiej na organizację Światowych Dni Młodzieży. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i ofiarność.
 4. W najbliższy czwartek – 26 maja – w dzień matki, przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w Boże Ciało będą : o 7.30, 9.30, 11.00 z procesją do czterech Ołtarzy i Msza św. zaraz po zakończeniu procesji,  przed godz. 13.00 już bez kazania. Nie będzie Mszy św. o 18.00. Zależy nam bardzo, aby Rodziny naszej Parafii spędziły popołudnie tego uroczystego dnia na rodzinnym, radosnym wypoczynku. Uroczystość Bożego Ciała poprowadzi nasz duszpasterz ks. Andrzej Gerej CM. Równocześnie prosimy o przystrojenie Ołtarzy polowych w kwiaty, świece, obrusy następujące grupy parafialne:
 • Ołtarz I – Wspólnota Agalliasis i Lektorzy
 • Ołtarz II – Żywy Różaniec i Czciciele Bożego Miłosierdzia
 • Ołtarz III – Świeccy Szafarze Komunii świętej i Rodzice dzieci I Komunii św.
 • Ołtarz IV – Chór Parafialny i  Koło Biblijne

Procesja przejdzie ulicami: Aleją Piastów, Kadłubka, Sobótki. Ołtarze będą ustawione jak w ubiegłym roku. Prosimy Parafian o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów, a dzieci I Komunijne do sypania tych kwiatów w ten czwartek.

Na procesji Bożego Ciała prosimy o niesienie sztandarów, obrazów i feretronów przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę, Stowarzyszenie Miłosierdzia zbierać będzie do puszek ofiary na pomoc ubogim z naszej Parafii.
 2. Prasę katolicką prosimy nabywać u pana kościelnego przy wyjściu.
 3. W minionym tygodniu do wieczności odeszły nasza parafianki: śp. Halina Szczęsna i śp. Maria Zygadło.