OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu – 17.12.2017

  1. Ostatni już tydzień Rorat dla dzieci i dorosłych odprawimy o godz.18.00 Prosimy wszystkie dzieci o przynoszenie ze sobą lampionów na Roraty. Zwracamy się także z prośbą do Rodziców o przysyłanie dzieci na to piękne adwentowe nabożeństwo.
  2. Krąg Biblijny spotka się w poniedziałek ok. 18.45 po Roratach w domu parafialnym. Zachęcamy nowe, chętne osoby do włączenia się w grupę tych osób w ramach spotkań ze Słowem Bożym w Kręgu Biblijnym.
  3. Światło betlejemskie, przyniesione przez Harcerzy będzie można zabierać do swoich domów spod domu parafialnego od niedzielnego wieczora. Trzeba tylko przynieść ze sobą lampiony.
  4. W bocznej kaplicy są jeszcze do nabycia poświęcone opłatki, kartki świąteczne, piękne kalendarze. Zachęcamy do ich nabywania.
  5. Uprzejmie prosimy o wolne datki na zakup choinek i wszelkiej dekoracji Świąt Bożego Narodzenia dla wystroju naszego kościoła. Ofiary pieniężne można wrzucać do skarbon przy wyjściu. Serdecznie dziękujemy.
  6. Jest w tym tygodniu bardzo dużo wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy i zapraszamy do zamawiania Mszy św. w swoich różnych potrzebach.
  7. Plan wizyty duszpasterskiej – Kolędy – został wyłożony na stolikach przy wyjściu.

Prosimy o zgłaszanie się nowych mieszkańców z nowych osiedli i bloków do zakrystii lub kancelarii w celu zapisania się na kolędę, a przez to także wpisania się do grupy Parafian św. Anny na Oporowie.

  1. W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia wypada za tydzień w Niedzielę. Jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w tym dniu do południa we Mszach świętych. W przyszłą Niedzielę nie będzie Mszy tylko o 18.00. Popołudniu zasiądziemy do stołu wigilijnego. Pamiętajmy by była wspólna modlitwa, na stole biały obrus, siano i My domownicy w komplecie. Odczytajmy fragment Pisma św. z Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Pana Jezusa.

W Wigilię Bożego Narodzenia będą dwie Pasterki: o 22.00 i 24.00. Pół godziny przed tymi pasterkami wraz z organistą śpiewać będziemy piękne, polskie kolędy. Prosimy o przyjście nieco wcześniej. Przypominamy że w Boże Narodzenie –  za tydzień w poniedziałek – nie będzie porannej Mszy św. o godz. 7.30.

  1. Prasa katolicka jest do nabycia u pana kościelnego przy wyjściu.