Ogłoszenia Parafialne: II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018

 1. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy: w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży i dorosłych o 18.30 po Mszy św. wieczornej. W Niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.15.

 2. Spotkanie Rodziców Dzieci I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek – 26 lutego br. o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.
 3. Nabożeństwo Zmiany Tajemnic Żywego Różańca odprawimy w przyszłą Niedzielę wyjątkowo już o 17.00 w ramach Gorzkich Żali.
 4. Również w przyszłą Niedzielę – 4 marca – przypada coroczna adoracja Najświętszego Sakramentu dla naszej Parafii. Adoracja potrwa od 13.30 do wieczornej Mszy o 18.00. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia dla chętnych. O godz. 17.00 będzie wspólna adoracja połączona ze zmianą Tajemnic Żywego Różańca i Nabożeństwem Gorzkich Żali.
 5. W najbliższy I czwartek miesiąca modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II przed Jego obrazem o godz. 18.00. Uprzejmie prosimy o wypisanie swoich próśb w specjalnej księdze wyłożonej na pulpicie przed obrazem papieża Polaka. Zapraszamy do licznego udziału. Prosimy o szczególny udział wszystkich członków Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w tej Mszy, a następnie zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego całe Stowarzyszenie Miłosierdzia.
 6. Chorych odwiedzą księża z Najświętszym Sakramentem w I piątek od godz. 9.00.

W I piątek spowiedź św. rano o godz. 7.00. Popołudniu dla dzieci od godz. 16.00. O 16.30 Msza św. dla nich połączona z Drogą Krzyżową.  Spowiedź popołudniowa dla młodzieży i dorosłych będzie od godz. 17.30.

 1. Parafia nasza przeżywać będzie rekolekcje wielkopostne w piątym tygodniu Wielkiego Postu tj. od 17 do 21 marca br. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.
 2. W I sobotę marca o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ i Niep. Sercu Maryi, z prośbą o zatwierdzenie w całym Kościele I sobót m-ca oraz o błog. Boże na wieczorną adorację. Również w najbliższą sobotę – 3 marca – rozpocznie się wieczorna adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie o 19.00. O 20.00 Msza św., a o 21.00 Apel Jasnogórski z końcowym błogosławieństwem. Zapraszamy wszystkich Parafian.
 3. Informujemy, że w dniach 25 – 27 maja br. odbędzie się pielgrzymka szlakiem Sanktuariów Maryjnych: do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i do Niepokalanowa. Zapisy w zakrystii, a więcej informacji u ks. Andrzeja.
 4. Stowarzyszenie Miłosierdzia zbiera dziś – jak w każdą ostatnią Niedzielę miesiąca – wolne datki do puszek na rzecz pomocy ubogim w naszej Parafii.

Dzisiaj także w całej Polsce organizowana jest zbiórka do puszek na misje. Nasza Parafia przeprowadzi taką zbiórkę w przyszłą Niedzielę po Mszach świętych.

 1. Zapraszamy naszych Parafian do włączenia się w akcję organizowaną przez nasze Koło Misyjne. Polega ona na zbiórce przedmiotów dla loterii fantowej odbywającej się co roku w zaprzyjaźnionej Misji w Beninie. W każdą niedzielę pod obrazem Jezusa Miłosiernego zostanie wystawiony kosz , do którego można będzie składać fanty w postaci drobnych upominków np. lekkiej ,sztucznej biżuterii, małych pluszaków, chustek na głowę, portfelików, ciekawych długopisy itp. Prosimy, aby rzeczy były nowe. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję, która może przynieść wiele radości mieszkańcom w Beninu podczas ich parafialnego święta.
 2. Prasę katolicką prosimy nabywać u pana kościelnego.
 3. W minionym tygodniu odeszła do wieczności : śp. Zenona(ona) Łapa ….