Ogłoszenia Parafialne: 8 Niedziela zwykła Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27.05.2018

 1. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na nabożeństwo majowe ku czci NMP o godz. 17.15. W tygodniu o 18.30.
 2. W najbliższy czwartek – 31 maja – przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w czwartkową Uroczystość będą : o 7.30, 9.30, 11.00 z procesją do czterech Ołtarzy i Msza św. zaraz po zakończeniu procesji, przed godz. 13.00 już bez kazania. Nie będzie Mszy św. o 18.00. Zależy nam bardzo, aby Rodziny naszej Parafii spędziły popołudnie tego uroczystego dnia na rodzinnym, radosnym wypoczynku. Uroczystość Bożego Ciała poprowadzi ks. Jakub Hiler CM – misjonarz z Beninu.

Równocześnie prosimy o przystrojenie Ołtarzy w kwiaty, świece, obrusy następujące grupy parafialne:

 • Ołtarz I – Wspólnota Agalliasis
 • Ołtarz II – Żywy Różaniec i Czciciele Bożego Miłosierdzia
 • Ołtarz III – Świeccy Szafarze Komunii świętej i Rodzice dzieci I Komunii św.
 • Ołtarz IV – Chór Parafialny i Koło Biblijne

Procesja przejdzie ulicami: Aleją Piastów, Kadłubka, Sobótki. Ołtarze będą ustawione jak w ubiegłym roku. Prosimy Parafian o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów. Zapraszamy także małe dziewczynki  z Rodzicami do sypania kwiatów podczas tej Uroczystości. Próba sypania kwiatków odbędzie się we wtorek 29 maja i środę  30 maja o godz. 19.00 przed kościołem.

 1. Jest dużo wolnych intencji mszalnych w tym tygodniu. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w różnych swoich potrzebach.
 2. W I piątek miesiąca czerwca – okazja do spowiedzi rano o 7.00 i popołudniu od 17.30. Dla dzieci spowiedź od 16.00 i o 16.30 Msza św. dla nich. Chorych odwiedzą księża z Najświętszym Sakramentem w piątek od godz. 9.00. Od piątku także rozpoczniemy nabożeństwa ku czci NSPJ o 18.30.
 3. 5. W I sobotę maja o godz. 00 Msza św. wynagradzająca NSPJ i Niep. Sercu Maryi, z prośbą o zatwierdzenie w całym Kościele I sobót m-ca oraz o błog. Boże na wieczorną adorację. Również w najbliższą sobotę – 2 czerwca – rozpocznie się wieczorna adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie o 19.00. O 20.00 Msza św., a o 21.00 Apel Jasnogórski z końcowym błogosławieństwem. Zapraszamy wszystkich Parafian.
 4. W przyszłą Niedzielę gościć będziemy kleryków naszego misjonarskiego Seminarium w Krakowie wraz z ich Dyrektorem. Klerycy zagrają na Mszach św. i popołudniu o 16.00 na terenie przy kościele będzie koncert dla dzieci i Rodzin naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy.
 5. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego zbiera dziś ofiary do puszek na rzecz pomocy ubogim w naszej Parafii. Serdecznie dziękują za okazywaną pomoc.
 6. Prasę katolicką prosimy nabywać u Pana kościelnego przy wyjściu.
 7. 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena Szmit i śp. Krzysztof Hofman.