Ogłoszenia Parafialne: Niedziela – 26.08.2018 rok – Uroczystość NMP Częstochowskiej

  1. W dzisiejszą Uroczystość Maryjną serdecznie zachęcamy jeszcze do udziału w specjalnym nabożeństwie ku Jej czci  o godz. 17.15.
  2. Kończą się powoli wakacje – urlopy, wyjazdy. Zachęcamy w tym tygodniu do spowiedzi dzieci, młodzież naszej parafii, aby od poniedziałku – 3 września – z Bogiem i Jego błogosławieństwem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu codziennie rano w czasie mszy o godz. 7.00 i wieczorem już od godz. 17.30. Prosimy rodziców i dziadków o dopilnowanie swoich dzieci w tym bardzo ważnym wymiarze duchowym.
  3. W sobotę – 1 września – przypada 79 rocz. wybuchu II-ej wojny światowej. Dobrą okazją do podziękowania Panu Bogu i bohaterskim żołnierzom naszego Narodu za wolność, będzie czuwanie wieczorne. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w te nabożeństwa czuwań pierwszych sobót miesiąca. Niech wielu rencistów, emerytów, ludzi młodych włączy się ochoczo do grupy modlitewnej, która od lat prowadzi te nabożeństwa. Rozpoczęcie o godz. 19.00. O godz. 20.00 będzie msza św. w następującej intencji: „ O Boże błog. dla dzieci i młodzieży oraz ich katechetów i wychowawców w nowym roku szkolnym i aby gehenna II-ej wojny światowej już nigdy nie powtórzyła się dziejach ludzkości”., a o 21.00 będzie apel jasnogórski.
  4. Przypominamy o ciekawej propozycji Parafii. Od 12 września w każdą środę o g.19.00 w sali domu parafialnego odbywać się będą ciekawe konferencje, uwielbienie Boga, świadectwa ludzi, których życie odmieniło się i nabrało barw dzięki Bożej miłości. Chodzi nam o pogłębienie naszej wiary. Będzie to cykl 8 spotkań.

Zapraszamy. Więcej informacji na ulotkach….

  1. Przy wyjściu z kościoła u pana kościelnego można nabyć gazety:Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
  1. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych, aby włączyć je w Ofiarę Krzyżową Chrystusa, która uobecnia się w czasie każdej mszy świętej. Planujmy już dziś i zamawiajmy intencje mszalne na kolejne miesiące związane z jubileuszami małżeństw, imieninami czy urodzinami swoich najbliższych. Zawsze pamiętajmy o swoich bliskich zmarłych.
  2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę – 2 wrześniao godz. 17.15.

Ogłoszenie społeczne:

            Rada Osiedla OPORÓW przypomina o pikniku oporowskim  w sobotę 1 września w godzinach od 14.00 do 21.00 przy ul. Harcerskiej.

Jednocześnie Stowarzyszenie Miłosierdzia uprzejmie prosi panie naszej parafii o dobrowolne upieczenie i ofiarowanie ciast. Zostaną one tam rozprzedane a uzyskane pieniądze w całości przekazane na rzecz pomocy ubogim w naszej Parafii. Prosimy o przynoszenie ciast w sobotę bądź do domu parafialnego w godz. od 11.00 do 13.00 lub bezpośrednio na piknik do Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

  1. W minionym tygodniu do wieczności odeszli z Parafii – śp. Mariusz Hermansdorfer i śp. Karol Tomczuk…