Ogłoszenia Parafialne: 28 Niedziela zwykła – 14.10.2018

 1. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.15.
 2. Zachęcamy także do udziału w nabożeństwach różańcowych ku czci NMP przez cały październik. Różaniec dla dzieci prowadzimy od poniedziałku do piątku o godz. 17.15; dla młodzieży i dorosłych o 18.30. W Niedzielę o 17.15.
 3. Krąg Biblijny zaprasza na kolejne spotkanie z Pismem świętym do domu parafialnego w poniedziałek ok. godz. 19.00. Zapraszamy także nowe osoby do włączenia się w tą grupę i życia Słowem Bożym.
 4. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Po Nowennie i Różańcu spotkanie Koła Misyjnego w domu parafialnym.
 5. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę inwestycyjną. Dziękujemy także za wszelkie wpłaty na konto Parafii.
 6. Także w dniu dzisiejszym w całej Polsce zbierane są do puszek wolne datki w ramach 18 Dnia Papieskiego na rzecz stypendiów dla utalentowanej-ubogiej młodzieży z polskich Rodzin. Dziękujemy !!!
 7. Szkoła Biblijna wznawia swoje zajęcia po przerwie wakacyjnej. W najbliższą sobotę – 20 października rozpoczęcie zajęć III już roku tej Szkoły. Przypominamy uczestnikom o tych zajęciach. Początek – najbliższa sobota – godz. 9.30 w sali domu parafialnego.
 8. Jest dużo wolnych intencji mszalnych w tym tygodniu. Zachęcamy do zamawiania swoich Mszy świętych.
 9. Kartki na listopadowe wypominki prosimy zabierać ze stolików przy wyjściu. Prosimy czytelnie wypisywać imiona swoich zmarłych i wrzucać te kartki do skarbon przy wyjściu.
 10. Prasę katolicką prosimy nabywać u pana kościelnego przy wyjściu.
 11. We wszystkich kościołach i kaplicach świata, w niedzielę 21 października będzie przeżywany Światowy Dzień Misyjny. Decyzją Stolicy Apostolskiej już od 91 lat, zawsze w przedostatnią niedzielę października, swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi można wesprzeć młode Kościoły na terytoriach misyjnych.

Na świecie pracuje 350 tysięcy misjonarzy, z czego ponad 2 tysiące to Polacy. Niedziela Misyjna zwraca uwagę na to, jak bardzo potrzebne jest zaangażowanie misyjne w świecie, w którym 5 miliardów ludzi nie jest ochrzczonych. Polacy każdego roku przekazują z Niedzieli Misyjnej dla Kościołów misyjnych około 1 mln dolarów amerykańskich. Dzięki ofiarom Polaków z Niedzieli Misyjnej 2017 roku Papieskie Dzieła Misyjne przekazały Stolicy Apostolskiej na pomoc misyjną 1 141 658, 03 USD. Fundusze są przeznaczone na budowę kościołów, kaplic, domów parafialnych, a także formację katechistów, kapłanów i rozbudowę ewangelizacji medialnej.

            Tak więc w przyszłą Niedzielę zbierać będziemy do puszek wolne datki na misje