Ogłoszenia Parafialne: 8 Niedziela Zwykła – 03.03.2019

  1. Dzisiaj jeszcze odprawimy Nabożeństwo Zmiany Tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.15. Zapraszamy Wszystkie Róże Żywego Różańca.
  2. W poniedziałek – 4 marca – przypada dla naszej Parafii doroczna, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy porannej o 7.30 i potrwa do Mszy wieczornej o godz. 18.00. O godz. 15.00 będzie wspólna – parafialna Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w ciszy. Zachęcamy Parafian do wstępowania w tym dniu do kościoła i osobistej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
   W poniedziałek także Msza św. wypominkowa za naszych drogich zmarłych będzie o godz. 18.00. Prosimy o wypisanie imion zmarłych na kartkach. Odczytamy te imiona przed tą Mszą.
  3. Najbliższa środa – 06.03.2019 – to tzw. ŚRODA POPIELCOWA, która rozpoczyna w Kościele Katolickim Okres Wielkiego Postu. Msze św. z kazaniami i obrzędem posypania głów popiołem będą w środę o godz. 7.00; 9.00; 16.30; 18.00 i 20.00.
   Przypominamy iż w tym dniu wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia aż do śmierci, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast wiernych w wieku od ukończenia 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia, obowiązuje dodatkowo post, polegających powstrzymaniu się od spożywania mięsa oraz ograniczenia się do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych(Kan.1252 KPK)
  4. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży i dorosłych ok. 18.30 po Mszy św. wieczornej.
   Gorzkie Żale odprawimy w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.
  5. Informujemy Parafian i ludzi wierzących z Wrocławia, iż nasz kościół na Oporowie został wyznaczony jako kościół stacyjny VII stacji Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej w Archidiecezji Wrocławskiej. W przedsionku kościoła będzie umieszczona informacja o tej drodze krzyżowej, okolicznościowa pieczęć oraz kod QR do aplikacji na smartfony.
   Zachęcamy wszystkich, aby w tegorocznym Wielkim Poście może przejść osobiście taką drogą krzyżową począwszy od katedry wrocławskiej.
  6. Prasa katolicka do nabycia u pana kościelnego przy wyjściu.
  7. W przyszłą Niedzielę ofiary na tacę będą zbierane na zapłacenie rachunku za gaz za ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Kwota rachunku do zapłaty przez Parafię wynosi 5.350 zł.
  8. Do wieczności odeszła z naszej Parafii: śp. Janina Wybieralska ….

1% dla swej Parafii

KRS 0000080096