Ogłoszenia Parafialne: I Niedziela Adwentu – 01.12.2019

  1. Nabożeństwo Zmiany Tajemnic Żywego Różańca odprawimy dzisiaj o godz.17.15.
  2. Stowarzyszenie Miłosierdzia spotka się we wtorek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym. Grupa ta organizuje wspólną Wigilię dla ubogich i samotnych naszej Parafii w dniu 21 grudnia o godz.15.00 w domu parafialnym. Serdecznie zapraszają.
  3. Roraty dla dzieci i dorosłych odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o 18.00. Prosimy wszystkie dzieci o przynoszenie ze sobą lampionów na Roraty. Prosimy także Rodziców o dopilnowanie i ewentualną pomoc w wykonaniu lampionów dla swoich dzieci, a także przysyłanie dzieci na to piękne adwentowe nabożeństwo.
  4. W sobotę – 7 grudnia – o godz.19.00 rozpocznie się wieczorna adoracja Najśw. Sakramentu, a o 20.00 Msza św., podczas której można będzie podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Na stolikach są wyłożone kartki tej adopcji.
  5. W bocznej kaplicy są do nabycia poświęcone opłatki, świece Caritasu na stół wigilijny, kartki świąteczne, kalendarze misyjne, książeczki do nabożeństwa. Zachęcamy do ich nabywania.
  6. Rekolekcje adwentowe odprawimy dla całej naszej Parafii od 15 grudnia czyli od 3 Niedzieli Adwentu. Poprowadzi je w tym roku  – ks. prof. Waldemar Rakocy CM. Chciejmy z nich skorzystać i przygotować nasze serca, sumienia do pięknego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Plan rekolekcji podamy w przyszłą Niedzielę.
  7. Za tydzień w 2 Niedzielę miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczamy na zapłacenie rachunku za gaz za ogrzewanie kościoła i domu parafialnego.
  8. Uprzejmie prosimy o wolne datki na zakup choinek i wszelkiej dekoracji Świąt Bożego Narodzenia dla wystroju naszego kościoła. Ofiary pieniężne można wrzucać do skarbon przy wyjściu. Serdecznie dziękujemy.
  9. Europejskie Spotkanie Młodych już coraz bliżej. Zapraszamy na spotkanie wolontariuszy oraz wszystkich chcących pomóc w tym wydarzeniu na dzień 07.12 br. o 19.00 do domu parafialnego. Informujemy również że kolejne modlitwy kanonami Taize odbędą się 14.12 i 21.12. br. o 19.00. Można także jeszcze zabierać ze stolików deklaracje przyjęcia pielgrzymów.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

            Szkolny wolontariat SP nr. 15 organizuje akcję charytatywną I Ty możesz zostać św. Mikołajem. Akcja polega na zbiórce maskotek, zabawek, przyborów szkolnych dla dzieci przebywających we wrocławskich szpitalach. Akcja trwa do 04.12 br., a dary można składać w budynkach Szkoły przy ul. Morelowskiego i Solskiego. Dziękujemy.