Ogłoszenia Parafialne: IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019

 1. Ostatnie Roraty w tym roku odprawimy dla dzieci i dorosłych w poniedziałek i wtorek o 7.00 rano.
 2. Światło betlejemskie, dostarczone przez Harcerzy, jest wystawione przy domu parafialnym w specjalnych lampionach, aby Parafianie zabierali je sobie na stół wigilijny. Prosimy o przynoszenie lampionów i odpalanie tego światła.
 3. W bocznej kaplicy są do nabycia jeszcze poświęcone opłatki i świece Caritasu na Wigilię Bożego Narodzenia.
 4. W Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie już popołudniowej Mszy św. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego.
  Bardzo prosimy o odczytanie fragmentu Pisma św. NT o narodzeniu Pana Jezusa np. z Ewangelii św. Łukasza. Prosimy, aby odmówić krótki pacierz i łamiąc się opłatkiem, umiejmy się najpierw przeprosić, a potem wyraźmy swoje piękne, serdeczne życzenia wobec siebie nawzajem.
 5. W naszym kościele we wtorek odprawimy tradycyjnie dwie Pasterki: o godz. 22.00 i 24.00. Przed obiema Pasterkami 30 min wcześniej, będziemy wspólnie śpiewać polskie kolędy. Serdecznie Was zapraszamy.
  W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
  W drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, ofiary na tacę będą przeznaczane na katolickie uczelnie w naszym kraju.
 6. Plan wizyty duszpasterskiej – Kolędy – jest jeszcze wyłożony na stolikach przy wyjściu. Prosimy go zabierać do domów. Znajduje się także na stronie internetowej naszej Parafii.
  Nowych mieszkańców Oporowa, którzy pragną przyjąć księdza z wizytą duszpasterską – kolędą – prosimy o zgłaszanie się do zakrystii celem zapisania się na kolędę. Przypominamy, iż podczas trwania Kolędy w tygodniu nie będzie Mszy św. wieczornej o 18.00, oprócz sobót i Niedziel. Poświęconą wodę prosimy zabierać do słoików z przedsionka kościoła.
 7. Serdecznie zapraszamy już dzisiaj wszystkie małżeństwa , które w tym roku obchodziły okrągły jubileusz swego małżeństwa tzn.5-10-15-25-30- 40-50 i więcej na Mszę św. w Niedzielę Świętej Rodziny – 29 XII – o godz. 12.30. Po mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie w dolnym kościele. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 8. Gazety GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA zawierają obrzędy Wigilii, Kolędy zespołu Golec Uorkiestra i bardzo ciekawe artykuły. Są one numerami podwójnymi, stąd cena wyższa. Zachęcamy do ich nabywania.
 9. Z naszej Parafii do wieczności odszedł śp. Andrzej Cieński …..