Ogłoszenia duszpasterskie na XIX niedzielę zwykłą, 09.08.2020

 1. Z głębi serca dziękuję za dar wsparcia finansowego na dokończenie budowy naszej świątyni jakim jest założenie cokołu wokół kościoła. W pierwszym etapie realizacji tego zadania jest zakupienie płyt kamiennych z piaskowca. A później w kilku etapach, jeżeli na to pozwolą nam zebrane fundusze, będziemy zakładać począwszy od wejścia głównego do kościoła. Dlatego jeszcze raz bardzo dziękuję za zrozumienie i pomoc.
 2. Bardzo dziękuję ks. Piotrowi za zorganizowanie i otoczenie opieką wyjazdu wakacyjnego młodzieży z naszej parafii na Mazury. Będziemy starać się, aby nasza wspólnota parafialna była „przyjaznym terenem” dla młodzieży. Niech Duch Święty nas w tym dziele inspiruje!
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  W poniedziałek, 10 sierpnia – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  We wtorek, 11 sierpnia – św. Klary
  W czwartek, 13 sierpnia – kolejne wspomnienie objawień fatimskich; nabożeństwo i modlitwa fatimska o godzinie 20.00
  W piątek, 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
  W sobotę, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. , jest to święto obowiązkowe, dlatego msze św. jak w każdą niedzielę: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W tym dniu tradycyjnie święcimy zioła i kwiaty, niech piękne bukiety będą w waszych dłoniach kiedy przyjdziecie do kościoła.
 4. Ze względu na istniejące niebezpieczeństwo pandemii koranawirusa bardzo was prosimy  o zachowanie zasad higieny tj. przychodzimy do kościoła w maseczkach ( chyba że osoby mają problem z oddychaniem) oraz dezynfekujemy ręce wchodząc do kościoła są odpowiednie środki na stoliczkach przy ostatnich ławkach. Do Komunii św. przystępujemy w dwóch różnych miejscach jeden szereg tradycyjnie do ust, drugi na rękę. Przypominamy,  że przyjmujemy Ciało Chrystusa bezpośrednio przy kapłanie.