Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą 23.08.2020

 1. Stowarzyszenie św. Wincentego a Paulo, które przy naszej parafii troszczy się  o realizowanie dzieł charytatywnych, dzisiaj po każdej mszy św. zbiera fundusze na urzeczywistnienie już rozpoczętych inicjatyw i przygotowuje się do nowych inspiracji, o których będziemy Was informowani na bieżąco. Bóg zapłać, za wasze wsparcie!
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • Poniedziałek, 24 sierpnia – Święto św. Bartłomieja, Apostoła
  • Środa, 26 sierpnia – Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej, msze św. o 7.00 i 18.00
  • Czwartek, 27 sierpnia – Wspomnienie św. Moniki
  • Piątek, 28 sierpnia – Wspomnienie św. Augustyna, Bp. i doktora Kościoła
  • Sobota, 29 sierpnia – Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 3. Intencje mszy św. zamawiać można po każdej mszy św. niedzielnej i w ciągu tygodnia w zakrystii oraz w czasie dyżuru Biura Parafialnego.
 4. Jak zauważyliście przy wejściu do kościoła mamy nowe urządzenie do dezynfekcji rąk, dbajmy o przestrzeganie przepisów sanitarnych.
 5. Każdy, kto przyjmuje Najświętszą Hostię na dłoń, powinien pamiętać o odpowiedniej postawie i ułożeniu rąk. Komunię świętą należy przyjmować na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką włożyć Hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od kapłana.
 6. Informujemy, że w ramach programu gminy Wrocław: „ Wrocław bez smogu – jak zmienić piec”, w przyszłą niedzielę, 30 sierpnia od 9 do 13.00, będzie funkcjonował mobilny punkt informacyjny przy naszym kościele, gdzie będzie można zdobyć potrzebne informacje na temat wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji domów.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do domu Ojca śp. Ryszard Siembiga. Wieczny odpoczynek racz dać mu Panie!