Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

1. W imieniu Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo pragnę podziękować za wsparcie w wysokości : 2.377zł na dzieła charytatywne prowadzone w naszej parafii. Bóg zapłać za szczodre serce!
2. Na naszej stronie parafialnej w dziale : Aktualności można przeczytać: Sprawozdanie z Funduszu Pomocy Ubogim Uczniom / Studentom z Beninu – przesłane przez ks. Jakuba Hillera CM z Beninu.
3. Zapraszamy dzisiaj po wieczornej mszy św. ok.19.15 na modlitwę kanonami z Taizé
4. We wtorek, 01 września o godzinie 8.00 – msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami, Pana Dyrektora, nauczycieli i katechetów, aby Bogu zawierzyć ten nowy rok wychowania i edukacji. Poświęcenie tornistrów przyborów szkolnych pierwszoklasistom odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 6 września o godzinie 11stej. Jednocześnie serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi na mszę świętą w każdą niedzielę z ich szczególnym udziałem o godzinie jedenastej.
5. Spotkanie dla Rodziców klas IV, których dzieci w tym miesiącu przystąpią do I Komunii św., odbędzie się w czwartek. 3 września o godz. 19.00 w Sali parafialnej.
6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
• Wtorek, 1 września – 81 rocznica wybuchu II wojny światowej – modlić się będziemy za poległych w obronie naszej Ojczyzny i o dar pokój.
• Czwartek, 3 września – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża. Jest to także I czwartek miesiąca na liturgię mszy św. o godzinie 18stej zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, Ministrantów Seniorów, Szafarzy Nadzwyczajnych i ich rodziny, aby Bóg błogosławił ich pięknej posłudze w naszej parafii; modlić będziemy się jednocześnie o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 21.00
• Piątek, 4 września – I piątek miesiąca na mszy św. o 7.00 i 18. 00 odmówimy Litanię do Naj. Serca P.J. oraz akt zawierzenia. Po mszy św. 18stej wystawienie Naj. Sakramentu i adoracja do godziny 20.00 w ciszy. O godz. 20.00 msza św. animowana przez wspólnotę Agalliasis. Sakrament Pojednania rano 6.30 -7.15 oraz wieczorem od 17.00 do 18.15.
• Sobota, 5 września – I sobota miesiąca o 7.00 msza święta wynagradzająca. Wieczorna adoracja wraz z modlitwą różańcową od g.19.00 do 20.00 . Msza św. o godz.20.00 w intencji dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców i katechetów w nowym roku szkolnym. Modlić się będziemy także o pokój na świecie. Na zakończenie odśpiewamy Apel Jasnogórski zawierzając te ważne dla nas sprawy naszej Matce i Królowej.
7. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańca o godz. 17.15
8. Od poniedziałku Biuro parafialne jest otwarte: poniedziałek , środa i piątek od 16.00 do 17.30 w sobotę od 8.00 do 9.00.
9. Serdecznie zapraszamy na spotkania formacyjne w nowym roku duszpasterskim:
• Kandydaci na ministrantów – sobota o godz. 9.00
• Ministranci – sobota o godz. 9.30
• Wincentyńska Młodzież Maryjna – sobota o godz.11.00
• Schola „Złote nutki” (Edwardki) – sobota o godz. 10.00
• Lektorzy – niedziela o godz. 19.00
Zapraszamy nowych kandydatów i kandydatki do tej przepięknej posługi Kościołowi!
10. W tym tygodniu odeszli do domu Ojca: śp. Elżbieta Kortiarek i św. Jan Liszka. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!