Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą 27.09.2020

 1. Dzisiaj w sposób szczególny w naszej parafii obchodzimy Uroczystość św. Wincentego a Paulo, założyciela Zgromadzenia Misji, którego kapłani tutaj posługują . Wpatrując się w postać św. Wincentego, odkrywamy wzór chrześcijańskiego życia. Jego zasadniczą misją była konieczność głoszenia Dobrej Nowiny ubogim.
  Po każdej mszy św. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo zbiera do puszek na dzieła charytatywne prowadzone przy naszej parafii.
 2. Radujemy się także z nowych odważnych świadków Chrystusa czyli kandydatów, którzy dzisiaj otrzymają w czasie mszy św. o godz. 18.00 sakrament Bierzmowania.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  • Poniedziałek, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • Wtorek, 29 września, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała
  • Środa, 30 września, wspomnienie św. Hieronima , kapłana i doktora Kościoła
  • Czwartek, 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
   – Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Na mszę św. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza i ich rodziny. Po nabożeństwie różańcowym możliwość Adoracji Naj. Sakramentu do godz. 21.00
   – w tym dniu rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe:
   Od poniedziałku do piątku po mszy św. o godz. 18.00; w sobotę i niedzielę o 17.15
   Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15
  • Piątek, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów,
   – jest to pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania rano od 6.30 do 7.15 i po południu od 17.00 do 18.15.
   – kapłani naszej parafii odwiedzają chorych od godz. 9.00
   – Adoracja Naj. Sakramentu wraz ze wspólnotą Agalliasis po nabożeństwie różańcowym i msza św. o 20.00
  • Sobota , 3 października, pierwsza sobota miesiąca
   -Po mszy św. wieczornej Adoracja Naj. Sakramentu i msza św. o godz.20.00 w intencji o liczny i gorliwy udział w nabożeństwach różańcowych oraz o większe otwarcie się na Boga dla całej naszej wspólnoty parafialnej, zakończona Apelem Jasnogórskim.
 4. Zapraszam do pobrania Ankietę duszpasterską. Odpowiedzi można składać do końca października w skarbonie przy wyjściu z kościoła.
 5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Myka. Wieczny odpoczynek racz dać mu Panie!