Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą 04.10.2020

 1. Rozpoczęliśmy wraz z miesiącem październikiem nabożeństwa różańcowe: Od poniedziałku do piątku po mszy św. o godz. 18.00; w sobotę i niedzielę o 17.15 Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15
 2. Dzisiaj o godz. 17.15 zmiana Tajemnic Różańca św., a w czasie mszy św. o godz. 18.00 w sposób szczególny modlić się będziemy za należących do wspólnoty Żywego Różańca
 3. Młodzież zaprasza na modlitwę kanonami z Taizé, dzisiaj po wieczornej mszy św.
 4. W poniedziałek o godz. 18.00 msza św. wspominkowa, zapraszamy do duchowej pamięci o naszych zmarłych.
 5. Uczniów klasy pierwszej Liceum zapraszamy na spotkanie przed Bierzmowaniem, w poniedziałek – 5 października na mszy św. o godz. 18.00 i po nabożeństwie różańcowym w salce parafialnej
 6. We wtorek , 6 października spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, po nabożeństwie różańcowym w salce parafialnej. Jednocześnie pragniemy podziękować za zebraną w ostatnią niedzielę pomoc na dzieła charytatywne przy naszej parafii, zebraliśmy 2.486 zł. Bardzo dziękujemy za natychmiastową pomoc w znalezieniu pralki i lodówki dla osoby starszej i samotnej. Niech Bóg wam błogosławi!
 7. W środę, 7 października spotkanie Koła misyjnego po nabożeństwie różańcowym w salce parafialnej.
 8. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:
 • Poniedziałek, 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
 • Środa, 7 października – wspomnienie N.M.P. Różańcowej
 1. Przy naszej parafii istnieje wspólnota Domowego Kościoła, bardzo serdecznie zapraszamy małżeństwa, które chciałyby podjąć tę drogę formacji. Spotkania kręgu Domowego Kościoła odbywają się raz na miesiąc.
 2. 25 września 1888 roku, po porannej Mszy, papież Leon XIII ułożył Modlitwę do św. Michała (która jest także proroctwem) i nakazał odmawianie jej po wszystkich Mszach jako ochronę dla Kościoła przed piekielnymi atakami. My także będziemy ją odmawiać w tych trudnych czasach dla Kościoła  przy okazji każdej mszy św.
 3. W przyszłym tygodniu składka inwestycyjna. W tym tygodniu będą przeprowadzone prace naprawcze dachu, ponieważ z nieznanych nam powodów woda deszczowa dostaje się do budynku kościoła zalewając jego część przy wieży kościelnej. Zrobiliśmy także zamówienie na płyty z piaskowca na dokończenie cokołu wokół kościoła.
 4. Informujemy , że w dniu 17 października planowana jest Piesza Pielgrzymka Wrocławska do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Więcej informacji na jej temat na plakacie w gablocie kościelnej i na stronie archidiecezji wrocławskiej.
 5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Pawłucki. Wieczny odpoczynek racz dać mu Panie!