Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny, dzień solidarności misyjnej w Kościele katolickim. W Orędziu na Światowy Dzień Misyjny 2020, zatytułowanym „Oto ja, poślij mnie!”, papież Franciszek zaapelował o zrozumienie tego, co Bóg mówi ludziom w czasach pandemii.
  Mamy okazję wesprzeć polskich misjonarzy pracujących w Beninie, w Afryce Zach. Po każdej mszy św. Wspólnota misyjna naszej parafii będzie zbierała datki na ten szlachetny cel. Rozpoczynamy cały tydzień modlitw w intencji misji. W sposób szczególny będziemy pamiętać o misjonarkach i misjonarzach w naszych codziennych nabożeństwach różańcowych.
  Od poniedziałku do piątku po mszy św. o godz. 18.00 w niedzielę o 17.15. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15.
 2. W związku z obostrzeniami sanitarnymi z powodu Koronawirusa może uczestniczyć we mszy św. w naszej świątyni 70 osób, prosimy o zrozumienie tego ograniczenia. Gdyby dozwolona liczba zmniejszyła się, to od przyszłej niedzieli będą wprowadzone dwie nowe godziny mszy św. o 8.30 i 14.00. Jednocześnie informujemy, że msze św o godz. 11.00 i 12.30 są dostępne online, a także telefon na parafię działa 24 godziny, gdyby była potrzebna pomoc duchowa, proszę odważnie dzwonić.
 3. W poniedziałek, 19 października, spotkanie klas VII i I kl. Licealnej po wieczornym nabożeństwie różańcowym w salce parafialnej na przygotowaniu do sakramentu Bierzmowania.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • Wtorek, 20 października, wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana
  • Czwartek, 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 5. Serdecznie dziękuję za zebraną składkę inwestycyjną w wysokości – 5.515 zł i jednocześnie w imieniu młodzieży składam serdeczne podziękowanie za 2.901 zł na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 6. Przypominam, że są dostępne kartki do modlitwy Kościoła – tzw. wypominki. Po wpisaniu tych , którzy odeszli do domu Ojca z naszych rodzin, przyjaciół, dobrodziejów, prosimy o złożenie w skarbonach przy wyjściu z kościoła albo w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Franciszek Kowalski . Wieczny odpoczynek racz dać mu Panie!