Ogłoszenia Parafialne 30 Niedziela zwykła – 28.10.2012

1. Informujemy Parafian, iż została już uruchomiona nowa strona internetowa Parafii, a także nowy e-mail Parafii. Znajdziemy tam wiele cennych informacji odnośnie kancelarii, intencji mszalnych, ogłoszeń duszpasterskich, Roku Wiary, grup parafialnych i wiele innych. Dane te zostały zamieszczone w gazetce parafialnej i w gablotach kościelnych.

 Nowy adres email parafii: parafia@swanna-wroclaw.pl

2. Różaniec w tygodniu: dla dzieci jeszcze w poniedziałek i wtorek o 17.15, dla młodzieży i dorosłych o 18.30. Dzisiaj o godz. 17.00.

3. W poniedziałek o godz. 19.00, w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie informacyjne, na którym nasza parafianka – instruktor Modelu Creightona, przybliży temat Naprotechnologii – naturalnej metody diagnozowania i leczenia problemów związanych z płodnością, zdrowiem ginekologicznym i prokreacyjnym. Na to bezpłatne spotkanie zapraszamy już jutro wszystkich zainteresowanych tematem, zwłaszcza małżonków pragnących mieć dziecko.

4. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, będzie w środę popołudniu od godz. 17.30. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do skorzystania z Sakramentu Pokuty, aby w tych dniach zyskać odpust zupełny za swoich bliskich zmarłych.

5. W czwartek – 1 listopada – przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą sprawowane jak w niedzielę. W piątek – 2 listopada – wypada Dzień Zaduszny i zarazem I Piątek miesiąca. Dodatkowa Msza w tym dniu o godz. 9.00. O godz.17.30 rozpoczniemy nabożeństwo Wypominkowe połączone z Mszą za Waszych zmarłych, polecanych w tegorocznych Wypominkach. Od Dnia Zadusznego aż do 9 listopada nabożeństwa wypominkowe o 17.30. W niedziele o 17.00.

Spowiedź w I Piątek podczas Mszy i dodatkowo popołudniu od godz. 17.30 dla wszystkich.

Msza pierwszopiątkowa dla dzieci i dorosłych wyjątkowo w listopadzie nie o godz. 16.30 ale o 18.00

6. Jeszcze w tych dniach możemy wypisać czytelnie imiona swoich bliskich zmarłych na kartkach do Wypominek – są na stolikach przy wyjściu. Prosimy wrzucić je do skarbon pod chórem, abyśmy polecali Panu Bogu Waszych zmarłych na nabożeństwach i podczas mszy wypominkowych, sprawowanych do 9 listopada włącznie.

7. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych przypominamy przepisy dotyczące odpustu za zmarłych:

Wierni, którzy 1 lub 2 listopada nawiedzą kościół mogą dostąpić odpustu zupełnego.  W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz pomodlić się w intencji Ojca Świętego. Trzeba ponadto wypełnić inne warunki jak: spowiedź sakramentalna i Komunia św. Odpust można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Może on być ofiarowany tylko za zmarłych.

Wierni, którzy w dniach od 1–8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten jest zupełny.