Ogłoszenia parafialne – Niedziela Wielkanocna – 31.03.2013 r.

1. Drodzy Parafianie i Goście!!! W największą Uroczystość dla chrześcijan, przyjmijcie od nas – Księży Misjonarzy – najserdeczniejsze życzenia: radości wypływającej z faktu zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa; głębokiej wiary, pomagającej Wam w trudnych chwilach życia; miłości wynikającej z nauczania Syna Bożego. Niech Wam nie zabraknie dobrego zdrowia, pracy i wszelkiej serdeczności od najbliższych. Niech napełnia Was nadzieja życia wiecznego, która niesie wiele optymizmu tam, gdzie go brakuje – zwłaszcza – pośród ludzi starszych, schorowanych, samotnych. Bądźcie na co dzień świadkami Zmartwychwstałego Pana. Alleluja!!!

2. Jutro II Dzień Świąt. Msze św. jak w każdą Niedzielę: o 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Taca w tym dniu jest przeznaczona na katolickie uczelnie w Polsce – zwłaszcza na KUL.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam wszystkim za wspólnie przeżycie Wielkiego Tygodnia – Triduum Paschalnego. Dziękujemy za ofiary pieniężne na utrzymanie kościoła, za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy. Dziękujemy Pani Jolancie Grabiec za wykonane dekoracje w kościele, przygotowanie ołtarzy. Dziękujemy Pani Krysi za dokładne posprzątanie kościoła; Panu kościelnemu za wszelkie wykonane prace. Dziękujemy chórowi JESTEM za oprawę muzyczną i piękne śpiewy. Ministrantom i lektorom za piękne asysty. Kapłanom za trud spowiedzi i poprowadzenie liturgii. 

 

4. W sobotę – 6 kwietnia – odwiedzimy chorych z Komunią św. Wielkanocną od godz. 9.00.

5. Również w najbliższą sobotę – 6 kwietnia – po wieczornej Mszy św. w naszej Parafii wystąpią chóry z Litwy, Warszawy i Szczecina. Więcej informacji znajdziemy na plakatach. Zainteresowanych zapraszamy.

W I Sobotę – w wigilię Miłosierdzia Bożego – rozpocznie się w dolnym kościele czuwanie od 19.30 do 24.00.O godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uwielbienia i uczczenia Miłosierdzia Bożego i abyśmy wszyscy skorzystali z obfitości łask związanych z tym świętem. Będziemy także szczególnie modlić za młodzież naszej Parafii, przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w dniu 30 kwietnia.

6. W przyszłą Niedzielę – 7 kwietnia – jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 zostanie odprawione specjalne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie w tym dniu wyjątkowo dwa razy – o godz. 16.00 dla obecnych od 15.00 na święcie Miłosierdzia Bożego i jak zwykle o godz. 17.00.

7. Wakacyjny wolontariat w Niemczech i praktyki zawodowe w Dortmundzie to projekty dla młodzieży realizowane przez Dortmundzko-Wrocławską Fundację im. Św. Jadwigi. Zachęcamy do skorzystania z kursów języka niemieckiego. Szczegółowe informacje są umieszczone na tablicy przed kościołem.

8. Prasę katolicką prosimy nabyć u Pana kościelnego przy wyjściu.