Ogłoszenia parafialne: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – niedziela – 19.05.2013

1. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych ku czci NMP: w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w Niedzielę o godz. 17.15 – śpiewamy litanie loretańską i poznajemy obrazy Matki Bożej w Polsce w czytankach majowych. Zachęcajcie Rodzice dzieci, młodzież i sami też przychodźcie. Prosimy o to usilnie.

2. Składka budowlana ostatniej niedzieli wyniosła prawie 8 tyś. zł. Z serca dziękujemy Wam wszystkim, także osobom wpłacającym na konto bankowe Parafii.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00. Prosimy o wypisanie swoich intencji nowennowych na kartkach.

Również w środę, Koło Apostolatu Maryjnego spotka się po Nowennie w Domu Parafialnym. Zapraszamy nowe osoby i te, które kiedyś należały do Apostolatu.

4. Informujemy już dziś Drogich Parafian, iż Uroczystość Bożego Ciała w tym roku poprowadzi były nasz przełożony – ks. dr Arkadiusz Zakręta CM. Również od tego roku przywracamy zwyczaj procesji Bożego Ciała do południa. Stąd Msze św. 30 maja będą: o 7.30, 9.30, 11.00 z procesją do czterech Ołtarzy i po zakończeniu procesji, Msza św. przed godz. 13.00 już bez kazania. Zależy nam bardzo, aby Rodziny naszej Parafii spędziły popołudnie tego Uroczystego dnia na rodzinnym, radosnym wypoczynku.

     Równocześnie prosimy o przygotowanie Ołtarzy w kwiaty, świece, obrusy następujące grupy parafialne:

  • Ołtarz I – Wspólnota Agalliasis i Lektorzy
  • Ołtarz II – Żywy Różaniec i Czciciele Bożego Miłosierdzia
  • Ołtarz III – Szafarze Komunii świętej i Rodzice dzieci Rocznicy I Komunii św.
  • Ołtarz IV – Chór Parafialny i Koło Biblijne

Procesja przejdzie ulicami: Aleją Piastów, Kadłubka, Sobótki. Ołtarze będą ustawione jak w ubiegłym roku. Udało się zrobić całkiem nowe Ołtarze – lekkie i bardzo estetycznie wykonane. Dziękujemy już dzisiaj tym, o których wie Pan Bóg, iż mają wielkie serce dla swej Parafii, a chcą pozostać anonimowi. Bóg zapłać !!!

5. Raz jeszcze zapraszamy do korzystania z Poradni Rodzinnej w naszej Parafii. Zachęcamy Rodziców dzieci z wadami wymowy, do korzystania z porad logopedy. Szczegóły działania tej Poradni, znajdziemy w gablotach i na stronie internetowej Parafii.

7. Prasę katolicką można nabyć u pana kościelnego. Prosimy także zabrać kolejny numer gazetki parafialnej.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: Śp. Krystyna Wydra, Śp. Zbigniew Lubos.