OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu – 06.04.2014

1. Gorzkie Żale, połączone ze Zmianą Tajemnic Żywego Różańca , dzisiaj o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 17.00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. Zapraszamy do udziału.

2. Jutro o 18.00 Msza św. wypominkowa. Uprzejmie prosimy o wypisanie na kartkach imion swoich bliskich zmarłych, za których będzie sprawowana ta właśnie Ofiara Eucharystyczna.

3. Przyszła niedziela będzie drugą miesiąca. Ofiary pieniężne będziemy zbierać na rzecz dalszej spłaty długu związanego z dziełem rozbudowy naszego kościoła. Już dziś dziękujemy za zrozumienie i ofiarność serc. Równocześnie informujemy, iż można wpłacać swoje ofiary pieniężne, rozliczając się z Urzędem Skarbowym, odliczając od podatku swoje wydatki w ramach ofiar na rzecz: CELE KULTU RELIGIJNEGO. Za wszelką finansową pomoc serdecznie Wam dziękujemy !!!

4. We wtorek – 8 kwietnia – o 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Po tej Mszy odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w Domu Parafialnym. Również we wtorek o 18.30 odbędzie się pierwsza próba liturgiczna dzieci, które przystępują w tym roku do I Komunii św. Prosimy o dopilnowanie przez Rodziców, aby wszystkie dzieci były obecne na tej próbie.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 18.00. Prosimy o wypisanie swoich intencji na kartkach. Na tej Mszy nowennowej, zostaną poświecone i wręczone dzieciom I Komunijnym – modlitewniki, świece i różańce.

6. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św.,  kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po tej czwartkowej Mszy św. odbędzie się multimedialna droga krzyżowa w kościele, przygotowana i poprowadzona przez wspólnotę Agalliasis, na którą zapraszamy wszystkich Parafian.

7. Poświecenie motocykli będzie w najbliższą sobotę – 12 kwietnia – o godz. 11.00. Zapraszamy zmotoryzowanych.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zielone gałązki palm będzie można nabyć przed samą Mszą św. przy wyjściu. Zależy nam, aby w tym dniu w kościele naszym było bardzo uroczyście. Stąd prosimy o przynoszenie ze sobą palm i nabywanie tych pięknych, zielonych gałązek palm przed Mszą.

 W tym dniu Parafia zorganizuje Drogę Krzyżową po wieczornej Mszy św. ulicą Śniegockiego. Uprzejmie prosimy przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych o odbieranie dzisiaj w zakrystii rozważań wyznaczonych stacji Drogi Krzyżowej:

Stację I – poprowadzą Księża

Stacje II – poprowadzą Lektorzy

Stację III – poprowadzi Krąg Biblijny

Stację IV – poprowadzą Lektorzy Oldboye

Stację V – poprowadzi Apostolat Maryjny

Stację VI – poprowadzą Szafarze Najświętszego Sakramentu

Stację VII – poprowadzą Czciciele Miłosierdzia Bożego

Stację VIII – poprowadzi Chór Parafialny

Stację IX – poprowadzi Młodzież Bierzmowana

Stację X – poprowadzi Żywy Różaniec

Stację XI – poprowadzi Koło Misyjne

Stację XII – poprowadzi Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego

Stację XIII– poprowadzi Wspólnota Agalliasis

Stację XIV – Poprowadzą Księża

8. Przy wyjściu z kościoła – młodzież naszej Parafii urządziła kwestę w ramach akcji POLA NADZIEI, przez którą chcą pomagać chorym dzieciom w tzw. hospicjach domowych. Dziękują Wam za każdy dar serca.

9. Prasę katolicką prosimy nabywać przy wyjściu u pana kościelnego.

10. Uprzejmie prosimy – jak co roku – o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Prosimy wrzucać je do skarbon przy wyjściu.

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zenon Wysłouch