OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 20.04.2014

1. Drodzy Parafianie i Goście !!!

W największą Uroczystość dla chrześcijan, przyjmijcie od nas – Księży Misjonarzy – najserdeczniejsze życzenia: radości wypływającej z faktu zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa; głębokiej wiary, pomagającej Wam w trudnych chwilach życia; miłości wynikającej z nauczania Syna Bożego. Niech Wam nie zabraknie dobrego zdrowia, pracy i wszelkiej serdeczności od najbliższych. Niech napełnia Was nadzieja życia wiecznego, która niesie wiele optymizmu tam , gdzie go brakuje – zwłaszcza – pośród ludzi starszych, schorowanych, samotnych.

Bądźmy na co dzień świadkami Zmartwychwstałego Pana. Alleluja !!!

2. Jutro II Dzień Świąt. Msze św. jak w każdą Niedzielę: o 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Taca w tym dniu jest przeznaczona na katolickie uczelnie w Polsce.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam wszystkim za wspólnie przeżycie Wielkiego Tygodnia – Triduum Paschalnego. Dziękujemy za ofiary pieniężne na utrzymanie kościoła, za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy. Dziękujemy Pani Jolancie Grabiec za wykonane dekoracje w kościele, przygotowanie ołtarzy. Dziękujemy Pani Krysi za dokładne posprzątanie kościoła; Panu kościelnemu za wszelkie wykonane prace. Dziękujemy chórowi JESTEM za oprawę muzyczną i piękne śpiewy. Ministrantom i lektorom za piękne asysty. Kapłanom za trud spowiedzi i poprowadzenie liturgii.

4. Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego trwa codziennie przed Mszą św. o godz. 7.00.

5. W sobotę – 26 kwietnia – Mszą św. o 18.00 rozpoczniemy przygotowanie do uroczystej kanonizacji dwóch św. papieży w Rzymie. Będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za św. Jana Pawła II, będzie wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Potem potrwa czuwanie jak w pierwsze soboty miesiąca aż do północy. Serdecznie zapraszają wszyscy organizatorzy do licznego udziału.

6. W przyszłą Niedzielę – 27 kwietnia –  jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego i dzień kanonizacji papieża Polaka, chcemy udostępnić wiernym możliwość oglądnięcia transmisji telewizyjnej z tego jakże radosnego dla nas Polaków wydarzenia. Stąd w przyszłą niedzielę zmieniamy wyjątkowo porządek Mszy św. O godz. 7.30 zostaną odprawione dwie intencje mszalne zapisane z godz. 7.30 i 9.30. O godz. 9.00 będzie Msza św. z intencją zapisaną na 11.00 i o 13.30 Msza św. z intencją mszalną z 12.30. Tak wiec w przyszłą niedzielę – 27 kwietnia – Msze św. będą  wyjątkowo o godz. 7.30; 9.00, 13.30 i 18.00. O godz. 15.00 zostanie odprawione specjalne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

7. Prasę katolicką prosimy nabyć u Pana kościelnego przy wyjściu.