OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 08.06.2014

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary pieniężne na rzecz spłaty długu związanego z dziełem rozbudowy naszego kościoła. Dziękujemy również serdecznie za wszelkie wpłaty bankowe na konto parafialne.

2.  Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ odprawiamy: w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w Niedzielę o godz. 17.15.

3.  We wtorek o 18.00 Msza św. w int. Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Następnie odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w Domu Parafialnym.

4.  W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00. Prosimy o wypisanie swoich intencji nowennowych na kartkach.

5. W tym tygodniu będziemy w liturgii Kościoła wspominać:

  • jutro NMP-ę Matkę Kościoła
  • we wtorek bł. Bogumiła
  • w środę św. Barnabę Apostoła
  • w czwartek  Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w piątek  św. Antoniego z Padwy

6. Przypominamy, iż co tydzień w środy czekają członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia  św. Wincentego a Paulo na osoby w potrzebie  z naszej Parafii i pełnią dyżury w Domu Parafialnym. Prosimy wszystkich Parafian, by informowali osoby ubogie, że Parafia może pomóc poprzez te dyżurujące osoby z tego Stowarzyszenia.

7. Informujemy już dziś  Drogich Parafian, iż Uroczystość Bożego Ciała w dniu 19 czerwca br. poprowadzi ks. dr Stanisław Rospond CM. Msze św. 19 czerwca będą : o 7.30, 9.30, 11.00 z procesją do czterech Ołtarzy i po zakończeniu procesji, Msza św. przed godz. 13.00 już bez kazania. Zależy nam bardzo, aby Rodziny naszej Parafii spędziły popołudnie tego uroczystego dnia na rodzinnym, radosnym wypoczynku.

        Równocześnie prosimy o przygotowanie Ołtarzy w kwiaty, świece, obrusy następujące grupy parafialne:

  • Ołtarz I – Wspólnota Agalliasis i Lektorzy
  • Ołtarz II – Żywy Różaniec i Czciciele Bożego Miłosierdzia
  • Ołtarz III – Szafarze Komunii świętej i Rodzice dzieci I Komunii św.
  • Ołtarz IV – Chór Parafialny i  Koło Biblijne

Procesja przejdzie ulicami: Aleją Piastów, Kadłubka, Sobótki. Ołtarze będą ustawione jak w ubiegłym roku.

8. Prasę katolicką prosimy nabywać u Pana kościelnego.