OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI Niedziela zwykła Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 15.06.2014

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom za ofiary pieniężne z ubiegłej niedzieli na rzecz dzieła rozbudowy naszego kościoła. Taca budowlana wyniosła 8.040 zł.

2.  Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 swój jubileusz kapłaństwa przeżywać będzie ks. Dariusz Kurek CM – misjonarz pracujący przed laty w naszej Parafii.

3.  Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, pomagające ubogim w naszej Parafii, pragnie zorganizować w dniu 5 lipca br. spotkanie dla osób starszych i samotnych z naszej Parafii. Prosimy Parafian o zgłaszanie takich osób w zakrystii. Chcemy im umilić wspólnie spędzony czas w gronie innych osób, aby nie czuli się samotni i opuszczeni. Będzie dla nich Msza św. i poczęstunek na terenie Parafii.

Również osoby z tego Stowarzyszenia, czekają w każdą środę na ludzi w potrzebie w Domu Parafialnym w godz. od 17.00-18.00. Pragną te osoby zorganizować loterię fantową na rzecz ubogich w ramach pikniku oporowskiego w dniu 13 września. Stąd zwracają się z prośbą do Parafian o przynoszenie różnych fantów na taką loterię w środy.

4.  W minionych dniach w Polsce obchodzone było Święto Dziękczynienia za osobę JP II i za budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W całej Polsce zbierane były ofiary do puszek. Również i u nas dzisiaj po mszach, można wrzucić swoją ofiarę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

5.  W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św.

19 czerwca będą : o 7.30, 9.30, 11.00 z procesją do czterech Ołtarzy i po zakończeniu procesji, Msza św. przed godz. 13.00 już bez kazania. Nie będzie Mszy św. o 18.00. Zależy nam bardzo, aby Rodziny naszej Parafii spędziły popołudnie tego uroczystego dnia na rodzinnym, radosnym wypoczynku.

        Równocześnie prosimy o przygotowanie Ołtarzy w kwiaty, świece, obrusy następujące grupy parafialne:

  • Ołtarz I – Wspólnota Agalliasis i Lektorzy
  • Ołtarz II – Żywy Różaniec i Czciciele Bożego Miłosierdzia
  • Ołtarz III – Szafarze Komunii świętej i Rodzice dzieci I Komunii św.
  • Ołtarz IV – Chór Parafialny i  Koło Biblijne

Procesja przejdzie ulicami: Aleją Piastów, Kadłubka, Sobótki. Ołtarze będą ustawione jak w ubiegłym roku.

Prosimy Parafian o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów, a dzieci I Komunijne do sypania tych kwiatów w ten czwartek.

6.  W przyszłą niedzielę, ministranci naszej Parafii, zbierać będą wolne datki do puszek na ich wakacyjny wyjazd nad polskie morze. Już dzisiaj serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom.