OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 Niedziela zwykła – 28.09.2014

1. Nabożeństwa różańcowe ku czci NMP będziemy oprawiać od najbliższej środy – 1 października : dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po wieczornej mszy o 18.30. W niedziele o godz. 17.15. Serdecznie zachęcamy do tej Maryjnej modlitwy.

2. W środę zapraszamy na Nowennę ku czci NMP Nieustającej Pomocy o 18.00. Prosimy wypisać swoje intencje do Matki Bożej na kartkach. Koło Misyjne będzie miało swoje spotkanie po Nowennie w Domu Parafialnym.

3. W czwartek zapraszamy na Msze św. wieczorną, przed którą będziemy zanosić swoje osobiste intencje do Boga za wstawiennictwem św. JP II. Prosimy wypisać swoje prośby i podziękowania na kartkach. W intencji tych próśb i podziękowań zostanie odprawiona ta Msza św.

4. Spotkanie dla rodziców kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, odbędzie się w poniedziałek o 19.00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy także rodziców młodzieży mieszkającej na terenie Parafii, a uczącej się poza Oporowem

5. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św., odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Podczas tego spotkania dzieci zostaną wpisane na listę kandydatów, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

6. Spotkanie dla rodziców dzieci klas IV, które w maju przyszłego roku chciałyby przystąpić do uroczystości Rocznicy I Komunii św., serdecznie zapraszamy w czwartek na 19.00 do Domu Parafialnego.

7. W czwartek także – po wieczornym różańcu – swoje spotkanie będzie miało Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Zapraszamy wszystkich członków.

8. Informujemy już dziś wszystkich Parafian, iż w dniu konsekracji kościoła – 11 X 2014 roku – będzie trwała także wizytacja kanoniczna ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego w naszej Parafii. Popołudniu spotka się z Radą Parafialną, przedstawicielami grup parafialnym, duszpasterzami i  budowniczymi tego kościoła.

Przed samą konsekracją – ks. proboszcz Dariusz Dobbek CM, poprowadzi modlitwy, które wprowadzą nas w klimat uroczystości konsekracji kościoła i naszych ludzkich serc.

W piątek – 10 X – zapraszamy na spotkanie z ks. profesorem Stanisławem Rospondem CM, który po wieczornej Mszy św. ok. 19.00 – multimedialnie przedstawi historię Oporowa i kościołów na Oporowie. Będzie to bardzo ciekawe spotkanie. Już dziś wszystkich zapraszamy. Więcej szczegółów o tych wydarzeniach, podamy w przyszłą niedzielę.

9. W I sobotę października o godz. 7.00, Msza św. wynagradzająca NSPJ i Niep. Sercu Maryi, z prośbą o zatwierdzenie w całym Kościele I-ch sobót m-ca oraz o błog. Boże na nocną adorację. Również w najbliższą sobotę – 4 października – rozpocznie się nocna adoracja. O 20.00 Msza św. i adoracja do północy. Zapraszamy do licznego udziału w tym modlitewnym spotkaniu.

10. Rada osiedla Oporów zachęca do głosowania na ciekawy projekt nr. 301 – o zagospodarowaniu nieużytków na naszym Osiedlu. Więcej informacji na plakatach i przed kościołem u osób z Rady osiedla.

11. Dzisiaj także – zgodnie z zapowiedzią – zbierane są do ofiary do puszek na rzecz misji głoszenia Ewangelii na całym świecie przez Misjonarzy z naszego Zgromadzenia. Przełożony – ks. Wizytator  Polskiej Prowincji Księży Misjonarzy serdecznie dziękuje.

12. W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej Parafii – śp. Wiktor Dulik, śp. Józef Rola, śp. Jerzy Pawlin i śp. Jadwiga Furtak.