OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu – 21.12.2014

1. W poniedziałek i wtorek ostatnie już Roraty dla dzieci i dorosłych o godz. 18.00.

2. Jutro także i we wtorek możliwość wyspowiadania się: rano od 7.00 do 8.00 i popołudniu od 17.00.

Chorych odwiedzą Księża z Najświętszym Sakramentem i złożą świąteczne życzenia –  we wtorek – od godz. 9.00.

3.  Harcerze dostarczą (dostarczyli) do naszej Parafii światełko betlejemskie. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 będzie można zabrać to światło do swoich domów. Prosimy o przynoszenie ze sobą małych lampionów. Potem Światło betlejemskie będzie wystawione przy Domu Parafialnym w specjalnych lampionach, aby Parafianie zabierali je sobie na stół wigilijny.

4. W środę, w Wigilię Bożego Narodzenia Msza św. o godz.7.00. Nie będzie już popołudniowej Mszy św.     Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Bardzo prosimy o odczytanie fragmentu Pisma św. NT o narodzeniu Pana Jezusa np. z Ewangelii św. Łukasza. Prosimy, aby odmówić krótki pacierz i łamiąc się opłatkiem, umiejmy się najpierw przeprosić, a potem wyraźmy swoje piękne, serdeczne życzenia wobec siebie nawzajem.

5. W naszym kościele odprawimy tradycyjnie dwie Pasterki: o godz. 22.00 i 24.00. Przed obiema pasterkami 30 min. wcześniej, będziemy wspólnie kolędować. Serdecznie Was zapraszamy.

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

W drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, ofiary na tacę będą przeznaczane na katolickie uczelnie w naszym kraju.

6. Wychodząc z kościoła, prosimy zabrać plan Wizyty Duszpasterskiej – Kolędy. Ten plan został także zamieszczony na stronie internetowej Parafii.

Przypominamy – iż tak jak w ubiegłym roku – przez cały czas trwania Kolędy, nie będzie w tygodniu Mszy świętych wieczornych, oprócz środowej Nowenny i sobotniej Mszy wieczornej.

7. Prasa katolicka tzn. Gość Niedzielny i Niedziela są numerami podwójnymi – stąd cena jest wyższa – 10 zł. Znajdziemy tam cały obrzęd wieczerzy wigilijnej dla rodziny, liczne kolędy z nutami. Warto zakupić to wydanie. Można tę prasę nabyć przy wyjściu u Pana kościelnego.