OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Adwentu – 29.11.2015

  1. Roraty dla dzieci i dorosłych odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o 18.00. Wyjątkowo w I piątek – Roraty o 16.30. W soboty o godz. 7.00. Prosimy wszystkie dzieci o przynoszenie ze sobą lampionów na Roraty. Prosimy także Rodziców o dopilnowanie i ewentualną pomoc w wykonaniu lampionów dla swoich dzieci, a także przysyłanie dzieci na to piękne adwentowe nabożeństwo.
  1. W tym tygodniu przypada I-y czwartek, I-y piątek i I-a sobota m-ca grudnia. W I czwartek miesiąca modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II przed Jego obrazem o godz. 18.00. Uprzejmie prosimy o wypisanie swoich próśb w specjalnej księdze wyłożonej na pulpicie przed obrazem papieża Polaka. Zostanie także odprawiona Msza św. wieczorna w tych intencjach.

W I-y piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, a o 16.30 Msza św. roratnia dla nich. Od 17.30 spowiedź dla młodzieży i dorosłych.

Chorych odwiedzą księża z Najświętszym Sakramentem w I piątek od godz. 9.00-tej.

  1. Od poniedziałku –30.11.2015 – w ramach porannego nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego odprawiana będzie nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna odprawiana będzie do poniedziałku 07.12.2015.

W I sobotę grudnia o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ i Niep. Sercu Maryi, z prośbą o zatwierdzenie w całym Kościele I-ch sobót m-ca oraz o błog. Boże na wieczorną adorację. Od 19.00 rozpocznie się czuwanie do godz. 21.00. O godz. 20 Msza św., podczas której można będzie podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Więcej na ten temat można wyczytać w broszurze wyłożonej na stoliku pod chórem. Tam też są informację o przygotowywanym nabożeństwie na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – tzw. Godzinie Łaski – we wtorek – 8 grudnia – w południe.

  1. Spotkanie z Rodzicami dzieci do I Komunii św. odbędzie się 9.12.br. – dla Rodziców z synami o 19.00, dla Rodziców z córkami o 19.45 w Domu Parafialnym.
  1. W bocznej kaplicy są już do nabycia poświęcone opłatki, świece Caritasu na stół wigilijny, kartki świąteczne oraz piękne kalendarze. Zachęcamy do nabywania.
  1. Przy wyjściu zbierane będą do puszek wolne datki przez Stowarzyszenie Miłosierdzia na rzecz pomocy ubogim z naszej Parafii. Grupa ta bardzo serdecznie dziękuję za każdy datek na cel miłości miłosiernej ludziom w potrzebie.
  1. W przyszłą Niedzielę Nabożeństwo Zmiany Tajemnic Żywego Różańca o godz.17.15.

Również w przyszłą Niedzielę gościć będziemy kleryków z Krakowa z naszego Misjonarskiego Seminarium. Opowiedzą o Seminarium, przywiozą ze sobą dla dzieci na Msze o 11.00 św. Mikołaja z prezentami. Zbierać będą datki do puszek na Seminarium.

  1. Rekolekcje adwentowe odprawimy dla całej naszej Parafii w III Niedzielę Adwentu. Chciejmy z nich skorzystać i przygotować nasze serca, sumienia do pięknego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Plan rekolekcji podamy w przyszłą Niedzielę wraz z planem Kolędy.
  1. Uprzejmie prosimy o wolne datki na zakup choinek, światełek i wszelkiej dekoracji Świąt Bożego Narodzenia dla wystroju naszego kościoła. Pieniądze można wrzucać do skarbon przy wyjściu. Bardzo Wam dziękujemy.
  1. W minionych dniach odeszła do wieczności z naszej Parafii śp. Maria Chabelska …