OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu – 06.12.2015

 1. Roraty dla dzieci i dorosłych odprawiamy od poniedziałku do piątku o 18.00. W soboty o godz. 7.00. Prosimy wszystkie dzieci o przynoszenie ze sobą lampionów na Roraty. Prosimy także Rodziców o dopilnowanie i ewentualną pomoc w wykonaniu lampionów dla swoich dzieci, a także przysyłanie dzieci na to piękne adwentowe nabożeństwo.
 1. Nabożeństwo Zmiany Tajemnic Żywego Różańca odprawimy dzisiaj o godz.17.15.
 1. Dzisiaj także gościmy kleryków z naszego misjonarskiego Seminarium Duchownego w Krakowie. Przygotowali dla dzieci naszej Parafii uroczystość św. Mikołaja z licznymi podarunkami. Wystąpią także na specjalnym koncercie adwentowym w naszym kościele o 19.00. Zapraszamy.
 1. Krąg Biblijny zaprasza ma kolejne spotkanie w poniedziałek do domu parafialnego na godz. 45.
 1. We wtorek – 8 XII – przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 w tzw. Godzinie Łaski odbędzie się specjalne nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Więcej informacji o możliwości otrzymania Bożych Łask w tej godzinie, znajdziemy w broszurach wyłożonych na stolikach przy wyjściu.

Przypominamy, iż we wtorek rozpocznie się ogłoszony przez papieża Franciszka – Rok Święty Bożego Miłosierdzia. Na Mszy św. o 18.00 zapalimy specjalną świecę i będziemy uczestniczyć w modlitwie za Ojczyznę. Zechciejmy liczniej uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu.

Koło Radia Maryja spotka się po tej Mszy w domu parafialnym.

 1. Spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w środę – 09.12.br. – dla Rodziców z synami o 19.00, dla Rodziców z córkami o 19.45 w Domu Parafialnym.
 1. Za tydzień w Niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje adwentowe dla naszej Parafii. Program tych rekolekcji wraz z całym już programem wizyty duszpasterskiej – KOLĘDY – wyłożony jest na stolikach przy wyjściu.

Rekolekcje poprowadzi Misjonarz z Warszawy z kościoła św. Krzyża – ks. Rafał Sętkowski CM.

 1. W przyszłą – II Niedzielę miesiąca – ofiary na tacę zbierać będziemy na rzecz dzieła rozbudowy naszego kościoła i dalszej spłaty długu. Bóg zapłać już dzisiaj za wszelkie pieniężne ofiary.
 2. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa naszej Parafii , które w tym roku obchodziły okrągły jubileusz swego małżeństwa tzn.5-10-15-20-25 i więcej, na Mszę św. w Niedzielę Świętej Rodziny – 27 XII – o godz. 12.30. Po mszy św. odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym. Prosimy małżonków o zapisywanie się i podawanie swoich rocznic w zakrystii po Mszach św.
 3. W bocznej kaplicy są do nabycia poświęcone opłatki, świece Caritasu na stół wigilijny, kartki świąteczne oraz piękne kalendarze. Zachęcamy do nabywania.
 4. Uprzejmie prosimy o wolne datki na zakup choinek, światełek i wszelkiej dekoracji Świąt Bożego Narodzenia dla wystroju naszego kościoła. Pieniądze można wrzucać do skarbon przy wyjściu. Bardzo Wam dziękujemy.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii śp. Jan Czyszpak i śp. Marian Szymański …