Ogłoszenia Parafialne: IV Niedziela Adwentu – 23.12.2018

 1. Ostatnie Roraty w tym roku odprawimy dla dzieci i dorosłych w poniedziałek o 7.00 rano.
 2. Światło betlejemskie, dostarczone przez Harcerzy, jest wystawione przy domu parafialnym w specjalnych lampionach, aby Parafianie zabierali je sobie na stół wigilijny. Prosimy o przynoszenie lampionów i odpalanie tego światła.
 3. W bocznej kaplicy są do nabycia jeszcze poświęcone opłatki na jutrzejszą Wigilię.
 4. W poniedziałek, w Wigilię Bożego Narodzenia Msza św. o godz.7.00. Nie będzie już popołudniowej Mszy św. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Bardzo prosimy o odczytanie fragmentu Pisma św. NT o narodzeniu Pana Jezusa np. z Ewangelii św. Łukasza. Prosimy, aby odmówić krótki pacierz i łamiąc się opłatkiem, umiejmy się najpierw przeprosić, a potem wyraźmy swoje piękne, serdeczne życzenia wobec siebie nawzajem.
 5. W naszym kościele w poniedziałek odprawimy tradycyjnie dwie Pasterki: o godz. 22.00 i 24.00. Przed obiema Pasterkami 30 min. wcześniej, będziemy wspólnie śpiewać polskie kolędy. Serdecznie Was zapraszamy.
  W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
  W drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, ofiary na tacę będą przeznaczane na katolickie uczelnie w naszym kraju.
 6. Plan wizyty duszpasterskiej – Kolędy – jest jeszcze wyłożony na stolikach przy wyjściu. Prosimy go zabierać do domów. Znajduje się także na stronie internetowej naszej Parafii.
  Nowych mieszkańców Oporowa, którzy pragną przyjąć księdza z wizytą duszpasterską – kolędą – prosimy o zgłaszanie się do zakrystii celem zapisania się na kolędę.
  Przypominamy, iż podczas trwania Kolędy w tygodniu nie będzie Mszy św. wieczornej o 18.00, oprócz sobót i Niedziel.
  Poświeconą wodę prosimy zabierać do słoików z przedsionka kościoła.
 7. Nasza Parafia otrzymała pewną pulę biletów na przedstawienie BETLEJEM Wrocławskie w hali Orbita, które odbędzie się w sobotę 29.12 br o godz. 18.00.
  Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii chętnych na to piękne Bożonarodzeniowe przedstawienie.
 8. Serdecznie zapraszamy już dzisiaj wszystkie małżeństwa , które w tym roku obchodziły okrągły jubileusz swego małżeństwa tzn.5-10-15-25-30- 40-50 i więcej na Mszę św. w Niedzielę Świętej Rodziny – 30 XII – o godz. 12.30. Po mszy św. odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii.