Ogłoszenia Parafialne: Niedziela Palmowa – 14.04.2019

 1. Niedziela palmowa w polskiej tradycji jest bardzo uroczystym dniem. Przypomina wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, kiedy był witany zielonymi gałązkami palm przez mieszkańców miasta. Stąd zachęcamy do nabywania jeszcze u młodzieży Maryjnej przy wyjściu zielonych gałązek oraz pisanek, aby ustroiły także nasze domy w tym pięknym, świątecznym dniu.
 2. Ostatnie już w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o 17.15. Dzisiaj także po wieczornej Mszy św. odprawimy jeszcze wspólną – parafialną Drogę Krzyżową ulicami: Wysłoucha, Jutrzenki, Aleją Piastów do kościoła. Początek ok. 18.45 sprzed kościoła. Zachęcamy Was, Drodzy Parafianie do licznego udziału .
 3. Krąg Biblijny spotka się w Wielki Poniedziałek po Mszy o 18.30 w domu parafialnym. Zapraszamy do udziału w tej grupie nowe osoby z Parafii i poza.
 4. W Wielką Środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o 18.00. Prosimy o wypisanie swoich intencji na kartkach.
 5. Zbiórki całej Służby Liturgicznej Ołtarza (kandydatów, ministrantów i lektorów), będą w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 9.00. Obecność wszystkich obowiązkowa.
 6. W Wielki Piątek wspólna Droga Krzyżowa o godz. 15.00 w kościele. W Wielki Piątek rozpocznie się również dziewięciodniowa Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego już o godz. 14.00. Zapraszamy.
 7. Ośmielamy się raz jeszcze prosić – jak w wielu polskich Parafiach – o wolne datki na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację Wielkiego Tygodnia. Ofiary pieniężne można wrzucać do oznaczonych skarbon przy wyjściu z kościoła.
 8. Program Triddum Paschalnego był podany wraz z programem Rekolekcji Wielkopostnych. Jest także do zabrania ze stolików przy wyjściu i umieszczony na stronie internetowej Parafii.
 9. Okazja do spowiedzi będzie w Wielkim Tygodniu – od poniedziałku do środy – rano od 7.00 i popołudniu od godz. 17.30. Zwracamy uwagę, że w Wielki Piątek i Wielką Sobotę śpiewać będziemy tzw. Ciemną Jutrznię o godz. 7.00. Wieczorna liturgia będzie o godz. 19.00. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów Wielkanocnych co pół godz. od 9.00 – 16.00. W Wielką Sobotę składamy również dary serc tegorocznej Jałmużny Wielkopostnej. Przynosimy tekturowe skarbonki pod ołtarz, jako owoc naszego wielkopostnego zadania.
 10. Przyszła niedziela jest Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczystą Rezurekcję z procesją wokół kościoła odprawimy o godz. 6.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 7.30.
 11. Prasę katolicką można nabyć u pana kościelnego.

1% dla swej Parafii: KRS 0000080096