Ogłoszenia Parafialne: Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019

 1. Nabożeństwo ku czci NSPJ odprawimy jeszcze dzisiaj o godz. 17.30. W tygodniu o godz. 18.30.
 2. Koło Misyjne spotka się z ks. proboszczem w poniedziałek o 19.00, a Rada Parafialna we wtorek.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o wypisanie swoich intencji również na kartkach. Po Nowennie spotkanie Apostolatu Maryjnego w domu parafialnym.
 4. W środę także Msza św. za zakończenie Roku szkolnego dla dzieci i młodzieży o godz. 7.45. Zapraszamy także Rodziców i Wychowawców.
 5. W najbliższy czwartek – 20 czerwca – przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w czwartkową Uroczystość będą : o 7.30, 9.30, 11.00 z procesją do czterech Ołtarzy i Msza św. zaraz po zakończeniu procesji, przed godz. 13.00 już bez kazania. Nie będzie Mszy św. o 18.00. Zależy nam bardzo, aby Rodziny naszej Parafii spędziły popołudnie tego uroczystego dnia na rodzinnym, radosnym wypoczynku. Uroczystość Bożego Ciała poprowadzi ks. Andrzej GEREJ CM. Ks. Andrzej przechodzi do pracy w Parafii św. Józefa rzemieślnika przy ul. Krakowskiej we Wrocławiu na urząd Proboszcza. Pożegnamy ks. Andrzeja w Niedzielę 23.06 br. o godz. 9.30.
  Prosimy o przystrojenie Ołtarzy na Boże Ciało w kwiaty, świece, obrusy następujące grupy parafialne:

  • Ołtarz I – Wspólnota Agalliasis i Lektorzy
  • Ołtarz II – Żywy Różaniec i Czciciele Bożego Miłosierdzia
  • Ołtarz III – Świeccy Szafarze Komunii świętej i Rodzice dzieci I Komunii św.
  • Ołtarz IV – Chór Parafialny i Koło Biblijne

  Procesja przejdzie ulicami: Aleją Piastów, Kadłubka, Sobótki. Ołtarze będą ustawione jak w ubiegłym roku. Prosimy Parafian o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów, a dzieci do sypania tych kwiatów w ten czwartek.
  Na procesji Bożego Ciała prosimy o niesienie sztandarów, obrazów i feretronów przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych.

 6. Uprzejmie prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów na Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy także małe dziewczynki z Rodzicami do sypania kwiatów podczas tej Uroczystości. Próba sypania kwiatków odbędzie się we wtorek 18 czerwca i środę  19 czerwca o godz. 19.00 przed kościołem.
 7. 7. Do końca czerwca można składać zużyty sprzęt elektroniczny typu: telewizory, pralki, radia, komputery itd. na placu przy kościele obok kosza na śmieci. W ten sposób możemy pomoc Siostrom Misjonarkom, które zbierają pieniądze na cele charytatywne na misjach. Więcej o tej akcji Kościoła katolickiego znajdziemy na plakacie przed kościołem.
 8. Koło Misyjne zbiera dziś wolne datki na rzecz misji w Beninie. Dziękują wszystkim ofiarodawcom.
 9. Prasę katolicką prosimy nabywać u Pana kościelnego przy wyjściu.