Ogłoszenia Parafialne: 12 Niedziela Zwykła – 23.06.2019

 1. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.30. Będzie także procesja wokół kościoła w ramach oktawy Bożego Ciała.
  Zapraszamy Parafian do brania udziału w procesji z Najświętszym Sakramentem w tygodniu w wokół naszego kościoła.

 2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 3. W piątek przypada Uroczystość NSPJ. Nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W sobotę – 29 czerwca – obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Wierni, którzy w tym dniu będą się posługiwali w modlitwie przedmiotem poświęconym przez Ojca świętego lub biskupa np. różańcem, książeczką do nabożeństwa, mogą uzyskać odpust zupełny, dodając wyznanie wiary.
 5. Za tydzień wystąpi chór z Białorusi. Będą także zbierać ofiary do puszek na rzecz swojej kościelnej działalności.
 6. Pragniemy poinformować Parafian, że ks. prof. Waldemar Rakocy CM, który przez trzy lata prowadził zajęcia Szkoły Biblijnej przy naszej parafii, od października tego roku będzie głosił w naszym kościele – w każdą trzecią niedzielę miesiąca na wszystkich Mszach św. – kazania tematyczne pogłębiające główne prawdy wiary. Pierwsze kazanie będzie miało miejsce 20 października br. Kazania będą podejmowały zagadnienia od Boga Trójjedynego i stworzenia świata aż po zmartwychwstanie umarłych i życie wieczne.  Można przekazać tę informację swoim znajomym, zarówno pragnącym pogłębić wiedzę religijną, jak i ludziom poszukującym.  Cykl owych kazań traktujemy jako katechezę dla dorosłych.
  Serdecznie zapraszamy.
 7. Prasę katolicką prosimy nabywać u Pana kościelnego przy wyjściu.