Ogłoszenia Parafialne: 13 Niedziela zwykła – 30.06.2019

 1. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.30
 2. W poniedziałek Msza św. wypominkowa za naszych drogich zmarłych o godz. 18.00. Prosimy o wypisanie imion zmarłych na kartkach. Zostaną odczytane przed Mszą.
 3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 4. Zachęcamy do wypisywania swoich intencji do Boga przez pośrednictwo św. JPII w specjalnej księdze wyłożonej pod Jego obrazem. Odczytamy je przed Mszą św. wieczorną w najbliższy I czwartek lipca.
 5. W I sobotę lipca o godz. 00 Msza św. wynagradzająca NSPJ i Niep. Sercu Maryi, z prośbą o zatwierdzenie w całym Kościele I sobót m-ca oraz o błog. Boże na wieczorną adorację. Również w najbliższą sobotę – 6 lipca – rozpocznie się wieczorna adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie o 19.00.
  O godz. 20.00 będzie Msza św. i apel Jasnogórski w intencji dzieci i młodzieży naszej Parafii.
 6. Raz jeszcze pragniemy poinformować Parafian , że ks. prof. Waldemar Rakocy CM, który przez trzy lata prowadził zajęcia Szkoły Biblijnej przy naszej parafii, od października tego roku będzie głosił w naszym kościele – w każdą trzecią niedzielę miesiąca na wszystkich Mszach św. – kazania tematyczne pogłębiające główne prawdy wiary. Pierwsze kazanie będzie miało miejsce 20 października br. Kazania będą podejmowały zagadnienia od Boga Trójjedynego i stworzenia świata aż po zmartwychwstanie umarłych i życie wieczne.  Można przekazać tę informację swoim znajomym, zarówno pragnącym pogłębić wiedzę religijną, jak i ludziom poszukującym.  Cykl owych kazań traktujemy jako katechezę dla dorosłych.
  Serdecznie zapraszamy.
 7. Do środy można jeszcze składać zużyty sprzęt elektroniczny typu: telewizory, pralki, radia, komputery itd. na placu przy kościele obok kosza na śmieci. W ten sposób możemy pomóc Siostrom Misjonarkom, które zbierają pieniądze na cele charytatywne w Kamerunie. Więcej o tej akcji Kościoła katolickiego znajdziemy na plakacie przed kościołem.
 8. W przyszłą Niedzielę – 7 lipcaNabożeństwo Zmiany Tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.30.
 9. Prasę katolicką prosimy nabywać u Pana kościelnego przy wyjściu.