Ogłoszenia Parafialne: 28 Niedziela zwykła – 13.10.2019r.

 1. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe połączone z Nabożeństwem Fatimskim o godz. 17.15.
 2. Zachęcamy także do udziału w nabożeństwach różańcowych ku czci NMP przez cały październik. Różaniec dla dzieci prowadzimy od poniedziałku do piątku o godz. 17.15; dla młodzieży i dorosłych o 18.30. W Niedzielę o 17.15.
 3. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę inwestycyjną. Dziękujemy także za wszelkie wpłaty na konto Parafii.
 4. Także w dniu dzisiejszym w całej Polsce zbierane są do puszek wolne datki w ramach 19 Dnia Papieskiego na rzecz stypendiów dla utalentowanej-ubogiej młodzieży z polskich Rodzin. Dziękujemy !!!
 5. Jest dużo wolnych intencji mszalnych w tym tygodniu. Zachęcamy do zamawiania swoich Mszy świętych.
 6. Kartki na listopadowe wypominki prosimy zabierać ze stolików przy wyjściu. Prosimy czytelnie wypisywać imiona swoich zmarłych i wrzucać te kartki do skarbon przy wyjściu.
 7. Prasę katolicką prosimy nabywać u pana kościelnego przy wyjściu.
 8. We wszystkich kościołach i kaplicach świata, w niedzielę 20 października będzie przeżywany Światowy Dzień Misyjny. Decyzją Stolicy Apostolskiej już od 92 lat, zawsze w przedostatnią niedzielę października, swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi można wesprzeć młode Kościoły na terytoriach misyjnych.
  Na świecie pracuje 350 tysięcy misjonarzy, z czego ponad 2 tysiące to Polacy. Niedziela Misyjna zwraca uwagę na to, jak bardzo potrzebne jest zaangażowanie misyjne w świecie, w którym 5 miliardów ludzi nie jest ochrzczonych.
  Polacy każdego roku przekazują z Niedzieli Misyjnej dla Kościołów misyjnych około  1 mln dolarów amerykańskich. Fundusze są przeznaczone na budowę kościołów, kaplic, domów parafialnych, a także formację świeckich katechistów, kapłanów i rozbudowę ewangelizacji medialnej.
  Tak więc w przyszłą Niedzielę zbierać będziemy do puszek wolne datki na misje.
 9. Także w przyszłą Niedzielę gościć będziemy ks. prof. Waldemara Rakocego CM, który wygłosi kazania tematyczne na temat prawd naszej wiary. Kazania będą podejmowały zagadnienia od Boga Trójjedynego i stworzenia świata aż po zmartwychwstanie umarłych i życie wieczne. To będzie cykl dwuletni.
 10. OGŁOSZENIE SPOŁECZNE POLICJI : czytać z osobnej kartki ….
 11. W minionym tygodniu do wieczności odeszły z naszej Parafii: śp. Ewa Kałuża i śp. Halina Chwałczyńska ….