Ogłoszenia na XVIII niedzielę zwykłą, 02.08.2020

 1. Serdeczne podziękowanie, że tak wielu z was uczestniczyło w uroczystościach odpustowych naszej parafii. W sposób szczególny dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystego wprowadzenia nowego ks. Proboszcza: kapłanom naszej wspólnoty misjonarskiej i dekanatu, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Panu organiście Pawłowi i Pani Małgorzacie wraz chórem „JESTEM”, Pani Jolancie za dekoracje kwiatową i Panu Tomaszowi za przygotowanie naszej świątyni oraz wszystkim tym, których nie potrafię wymienić, a jestem dogłębnie wzruszony za tak piękne święto parafii.
 2. W zeszłą niedzielę gościliśmy w naszej parafii ks. Jakuba Hillera CM, misjonarza posługującego w Afryce w Beninie. Była to dla nas okazja, aby wesprzeć to Boże dzieło ewangelizacji. Pragnę podziękować w imieniu ks. Jakuba za zebrane fundusze w wysokości: 103,18 zł.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  Wtorek, 04 sierpnia – Wspomnienie św. Jana Marii Vianney, kapłana, Patrona proboszczów,
  Czwartek, 06 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego,
  Sobota, 08 sierpnia – Wspomnienie św. Dominika, kapłana,
 4. W poniedziałek o 18.00 tradycyjnie msza św. wypominkowa, pamiętajmy o modlitwie za naszych drogich, którzy odeszli do wieczności.
 5. W piątek, 7 sierpnia, I piątek miesiąca – po mszy św. o 00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Naj. Serca P.J.
  Od 19.00 do 20.00 okazja Adoracji Naj. Sakramentu w ciszy.
  O 20.00 Msza św. z udziałem wspólnoty Agalliasis.
 6. W przyszłą niedzielę, tzw. składka inwestycyjna. Przed nami zadanie wykończenia budowy kościoła przez założenie cokołu. Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować tym, którzy przekazali wsparcie finansowe na ten cel wpłacając na konto parafialne.
 7. Piotr Maćkowiak wyjechał wraz z młodzieżą z naszej parafii na zorganizowane wakacje na Mazury. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, aby szczęśliwie spędzili ten piękny czas odpoczynku.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Henryk Czechowski. Wieczny odpoczynek racz dać mu Panie!