Wspólnota “Agalliasis”

Dołącz do nas!

Miejsce i czas spotkań:

Pierwsze piątki miesiąca: godz. 19:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, godz. 20:00 Eucharystia – w kościele pw. Św. Anny Wrocław-Oporów (ul. Sobótki 42, Wrocław – Oporów).

Pozostałe piątki: godz. 19:15 Wieczór Chwały – stara kaplica przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego (ul. Bajana 47a, Wrocław – Gądów Mały).

Opiekun: ks. Marek Mekwiński

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO MODLITWY NA WSPÓLNYCH Z NAMI EUCHARYSTIACH I SPOTKANIACH MODLITEWNYCH. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Bliżej poznać możecie nas na:

http://agalliasis.pl

https://www.facebook.com/agalliasis

https://www.youtube.com/c/agalliasis

O wspólnocie

Wspólnota Agalliasis

Jesteśmy charyzmatyczną wspólnotą modlitewno – ewangelizacyjną sięgającą korzeniami Ruchu Światło-Życie, działającą w Kościele Katolickim od roku 1978.

Stanowimy wielopokoleniową grupę dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów łączącą różne stany i zawody. Nazwa „Agalliasis” wywodzi się z języka greckiego i oznacza radość połączoną z ekspresją słowną i ruchową. Wyrażamy ją m.in. w trakcie UWIELBIENIA BOGA, które jest naszą pasją.

Nasz rozpoznawalny dla ludzi charyzmat to miłość wzajemna, m.in. w wymiarze ekumenicznym (realizując ewangeliczne wezwanie Jezusa do jedności pragniemy łączyć różne tradycje chrześcijańskie). Pomaga nam w tym Maryja, której w czterdziestą rocznicę istnienia uroczyście zawierzyliśmy wspólnotę. Wierzymy, że orędownictwo Matki Kościoła wyprasza wszystkie potrzebne łaski nie tylko nam, naszym rodzinom i bliskim, ale całemu Kościołowi.

Gromadzimy się na wspólnej modlitwie w każdy piątek. W pierwsze piątki miesiąca trwamy na adoracji i Eucharystii w kościele pw. Św. Anny na Oporowie. W pozostałe piątki miesiąca spotykamy się na uwielbieniu przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Gądowie Małym.

Nasze spotkania (poza trwającym aktualnie okresem obostrzeń związanych z covidem) mają charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy!

Skip to content