1. Czterotygodniowy czas Adwentu, który nie jest okresem pokuty, ale radosnego oczekiwania, jest podobny do całego ludzkiego życia, które jest oczekiwaniem na pełne spotkanie z Bogiem. Tegoroczny Adwent rozpoczynamy w naszej rekolekcyjnej zadumie. Pomoże nam w tym Łukasz Buksa, franciszkanin. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na naszej stronie parafialnej. Przypominam, że nauki będą głoszone od poniedziałku do środy o godz. 6.30, 9.00, 18.00 i 19.30.  W środę skorzystajmy z sakramentu Pokuty i Pojednania: 6.00-6.30, 8.00-9.15, 17.00-18.15, 19.00-19.15.
 2. Roraty, adwentowe msze odprawiane przed wschodem Słońca, podkreślają wyjątkowość tego okresu. Nazwa „roraty” pochodzi od zwyczajowej pieśni na wejście, rozpoczynającej się od słów „Rorate caeli ” – „Spuśćcie rosę niebiosa”.
  Msza roratnia jest mszą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu. W naszym kościele msze św. roratnie będą celebrowane od poniedziałku do soboty o 6.30.
 3. W przyszłym roku mija 100 lat od chwili, w której Episkopat Polski poświęcił naszą Ojczyznę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Stało się to podczas uroczystego aktu w jezuickiej Bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie. Bazylika ta to wotum Narodu. Dlatego na naszej stronie można znaleźć propozycję drogi duchowych rozważań na Adwent.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  • Poniedziałek, 30 listopada, święto św. Andrzeja Apostoła
  • Czwartek, 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Jest to także I czwartek miesiąca, będziemy prosić Pana o dar licznych i świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Jak zawsze tego dnia na godz. 18.00 zapraszamy L.S.O. Adoracja w ciszy po mszy św. do godz. 20.00
  • Piątek, 4 grudnia. Z racji I piątku miesiąca zawierzać będziemy nas, nasze rodziny, Kościół i Ojczyznę N.S.P.J. Po mszy św. Adoracja animowana przez wspólnotę Agalliasis oraz msza św. o godz. 20.00
  • Sobota, 5 grudnia. I sobota miesiąca, wspólnota Czcicieli Miłosierdzia Bożego zaprasza na wieczorną Adorację i mszę św. o godz. 20.00, po której będzie można złożyć uroczyste przyrzeczenie rozpoczynające Duchową Adopcje Dziecka Poczętego.
 5. Zrodziła się ostatnio inicjatywa stworzenia zespołu muzycznego, który zająłby się oprawą wieczornych mszy św. niedzielnych. Chcielibyśmy by motywem przewodnim tego zespołu było przede wszystkim uwielbienie Pana Boga. W związku z tym poszukujemy osób śpiewających i grających na instrumentach, które chciałyby swoim talentem chwalić Pana podczas mszy św. o godz. 18. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub zgłoszenie się po mszy św. do zakrystii.
 6. W imieniu Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo pragniemy wam podziękować za 2.767,70 zł, które pomogą nam przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących i osób samotnych. Akcja „Słodkie Miłosierdzie” trwa do trzeciej niedzieli Adwentu. Jednocześnie informujemy was, że wraz ze Stowarzyszeniem pragniemy zorganizować na terenie naszej parafii akcję: Twoja krew moje życie. Ale Regionalne Centrum Krwiodawstwa postawiło nam warunek, że przychyli się do tej akcji jeżeli będziemy mieli przynajmniej 25 ofiarodawców krwi. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia opłatków, kartek świątecznych i świec Caritasu.
 7. Dzisiaj po każdej mszy św., tak jak zapowiadaliśmy ostatnio, będzie możliwość nabycia poświęconego Cudownego Medalika, które są rozprowadzane przez Koło misyjne.
 8. Dzięki pomysłowości, ofiarności i trosce o naszą parafię jest zainstalowana profesjonalna kamera, która pozwoli na uczestniczenie w mszy św., nabożeństwach i innych uroczystościach religijnych w naszym kościele on-line. Dlatego w sposób szczególny chciałbym podziękować za zrealizowanie tego projektu naszym parafianom.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Józef Flig, śp. Czesław Chromik. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

Ogłoszenia duszpasterskie na I Tydzień Adwentu

Skip to content