1. Z racji rozpoczętej Nowenny (dziewięć lat) przed 200 (dwusetną) rocznicą objawień Matki Bożej w Paryżu na Rue du Bac. Dzisiaj po każdej mszy św. można otrzymać Cudowny Medalik, a każdego 27 dnia miesiąca będzie odprawiane specjalne nabożeństwo do M.B. objawiającej Cudowny Medalik.
 2. Dzisiaj I niedziela okresu liturgicznego Adwentu, dlatego już dzisiaj serdecznie zapraszamy na msze św. tradycyjnie zwane RORATY. W tym roku będą odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do piątku rano o godz. 6.30 oraz odpowiadając na prośbę rodziców o godz. 18.00 – bardzo serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami. W soboty tylko o godz. 6.30.
  Rekolekcje adwentowe dla dorosłych rozpoczynamy w przyszłą niedzielę tj. 5 grudnia, które będą trwały do 8 grudnia, głoszone przez o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP.
 3. Dzisiaj po każdej mszy św. Stowarzyszenie Miłosierdzia zbiera do puszek, aby przygotować paczki świąteczne naszym podopiecznym. Także od dzisiaj jest możliwość po mszy św. zaopatrzyć się w opłatki wigilijne, kartki świąteczne, świece Caritasu, CD z kolędami oraz opracowanie zwyczajów świątecznych i ceremoniał spotkania rodzinnego przy stole wigilijnym. Na kiermaszu świątecznym dostępne są stroiki na stół. Fundusze z tej sprzedaży są przeznaczone na pomoc ubogim. Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego jest wystawiony kosz na nasz dar „ Słodkie Miłosierdzie”, który pomoże ubogacić paczki świąteczne. Z serca dziękujemy za solidarność i zrozumienie w tym dziele pomocy.
 4. Jest możliwość włączenia się w pomoc materialną Caritas Polska dla migrantów. Na stronie ogłoszeń podaję numer konta: 98 1020 5242 0000 2202 0029 1930 z dopiskiem migranci.
 5. Poniedziałek, 29 listopada, po wieczornej mszy św. ok. godz. 19.00 spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, szkół średnich w Sali parafialnej.
 6. We wtorek, 30 listopada, święto św. Andrzeja, Apostoła. Tego dnia kończy się modlitewna nowenna przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli za naszą Ojczyznę.
 7. Czwartek, 2 grudnia, I czwartek miesiąca na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy LSO. Po mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00 w ciszy. Tego dnia modlimy się o święte i liczne powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego.
 8. Piątek, 3 grudnia, I Piątek miesiąca. Do południa kapłani odwiedzą chorych i osoby starsze, które pragną przystąpić do sakramentu Pojednania i przyjąć Komunię św. Po mszy św. wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00 w ciszy.
 9. Sobota, 4 grudnia, I sobota miesiąca na godz. 6.30 zapraszamy osoby odprawiające regularnie pierwsze soboty. Po wieczornej mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu animowana przez wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia oraz dodatkowa msza św. o godz. 20.00
 10. Stowarzyszenie Miłosierdzia serdecznie zapraszamy w niedzielę 5 grudnia seniorów z naszej parafii na kawę, herbatę i ciastko oraz miłe rozmowy do Sali parafialnej po mszy św. o 9.30.

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu

Skip to content