27 listopada 2022

 1. 1. Dzisiaj I niedziela okresu liturgicznego Adwentu, dlatego serdecznie zapraszamy na msze św. tradycyjnie zwane RORATY. W tym roku będą odprawiane w naszym kościele o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku, a sobotę o godz.7.00. We wtorek, czwartek i piątek serdecznie zapraszamy na msze roratnie o godz. 18.00 dzieci z lampionami.
 2. Rekolekcje adwentowe dla dorosłych, które dzisiaj rozpoczynamy będą trwały do 30 listopada, głoszone przez ks. Krzysztofa Kralkę SAC. W poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne będą głoszone o godz. 9.00, 18.00 na mszy św., natomiast w poniedziałek i wtorek – dodatkowo o godz. 19.30 tylko nauka rekolekcyjna. W środę o 19.30 msza św. z posługą modlitwy o uzdrowienie. O godz. 9.00, 18.00 i 19.30 będzie możliwość skorzystanie z sakramentu Pojednania/ spowiedź. Planujemy w niedzielę 18.12. tzw. wieczór konfesjonału. W poniedziałek, wtorek i środę nie ma mszy św. o godz. 7.00!!!
 3. Cudowny Medalik, dzisiaj jest liturgiczne wspomnienie Objawień świętej siostrze Katarzynie Labouré w Paryżu, 27 listopada 1830 roku. Najświętsza Maryja Panna między innymi poprosiła u wybicie Medalika z głębokim przesłaniem o wsparciu Bożej Opatrzności każdego, który będzie z wiarą go nosił. Przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej są dostępne do zabrania poświęcone Cudowne Medaliki, dla tych którzy odczuwają taką potrzebę oddania się pod Jej Matczyną opiekę.
 4. W okresie Adwentu, Koło Misyjne zaprasza rodziców, którzy w tym głęboko duchowym czasie pragną ofiarować modlitwę każdego adwentowego dnia za swoje dzieci; aby w specjalnie przygotowanym wieńcu adwentowym przy obrazie Matki Bożej umieścić zdjęcie dziecka lub dzieci za które będą się modlić.
 5. Spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania szkół średnich, poniedziałek, 28 listopada o godz. 19.00
 6. Czwartek, 1 grudnia, I czwartek miesiąca, jest czasem naszej wspólnotowej modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej mszy św. możliwość Adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 20.00 w ciszy.
 7. Piątek, 2 grudnia, I piątek miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych i osoby starsze do południa, te które są zgłoszone. Po wieczornej mszy św. możliwość Adoracji do godz. 20.00 w ciszy.
 8. Sobota, 3 grudnia, I sobota miesiąca. Osoby mające szczególne nabożeństwo I sobót miesiąca zapraszamy na mszę św. wynagradzającą o godz. 7.00. Od godz. 19.00 do 20.00 Adoracja Najśw. Sakramentu animowana przez wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia oraz dodatkowa msza św. o godz. 20.00.
 9. Przyszła niedziela, 4 grudnia, jest szczególną modlitwą wstawienniczą Kościoła w Polsce – Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dlatego w naszej parafii będziemy gościć ks. Stanisława Irisika CM z parafii w Śniatyniu na Ukrainie oraz białoruski męski Tercet wokalny: „Ad Dei Gloriam”, który usłyszymy na każdej mszy św., a o godz. 17.30 zapraszamy na koncert pt.: „ Prawdziwa Białoruś dla Ukrainy”.
 10. Koło Misyjne wraz grafikiem p. Tomaszem przygotowało ikonę do aparatu komórkowego przypominający o rozpoczętym czasie Adwentu z zachętą o modlitwę za pokój. Rozsyłajmy do wszystkich, których znamy, abyśmy szturmowali niebo o ten wyjątkowy dar.
 11. Podziękowanie Stowarzyszenia papieskiego Kosciól w Potrzebie za przekazane ofiary.
 12. Od przyszłej niedzieli będziemy mięli okazję zaopatrzyć się w Opłatki świąteczne, świece i kartki.

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu

Skip to content