1. Stowarzyszenie Miłosierdzia przeprowadza kwestę po każdej mszy św. na pomoc potrzebującym naszej parafii. Prosimy o wsparcie dzieł charytatywnych!
 2. PROCESJA z relikwiami św. Stanisława i Doroty: dzisiaj tj.17 września 2023 r. Początek w Bazylice św. Elżbiety,o godz. 16.00, a zakończenie Mszą św. pod przewodnictwem O. Biskupa Jacka Kicińskiego ok.godz. 17.00 w kościele p.w. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława przy ulicy Świdnickiej
 3. Spotkanie organizacyjne dla Rodziców, których dzieci w tym roku duszpasterskim przystąpią do I Komunii św. odbędzie się 19 września, wtorek, o godz. 19.30 w kościele.
 4. Spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas 1 szkół ponadpodstawowych, klas 7 i 8 szkoły podstawowej w środę o 19.30 w sali parafialnej.
 5. W przyszłą niedzielę, 24 września, będziemy gościć w naszej parafii i jednocześnie usłyszymy na mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 Parafialny Regionalny Zespół Giewont został założony 1981 r. przy Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem-Olczy. W związku z tym wydarzeniem mam gorącą prośbę o pomoc. Proszę z soboty na niedzielę o nocleg dla dwudziestu osób tego zespołu, 10 osób będzie spało na plebanii. Posiłki dla nich zapewnia parafia. Mile będą widziane słodkie wypieki, które proszę przynieść w sobotę do południa. Kto może przyjąć choćby jedną osobę tego Zespołu proszę o zgłoszenie bezpośrednio po mszy św. w zakrystii lub jutro telefonicznie.
 6. Przyszła niedziela, 24 września, to szczególny Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Parafialne Centrum Pomocy Ukraińcom wraz z Stowarzyszeniem Miłosierdzia, zaprasza braci i siostry z Ukrainy na spotkanie przy kawie, herbacie i ciastku na godz. 17.00 w Sali parafialnej. Od niedzieli, 24 września, rozpoczynamy nasz program pomocy czyli kurs j. polskiego i skorzystanie z magazyny pomocy w każdy wtorek i czwartek od 17.45 do 19.00.Szczegóły na plakacie.
 7. Katecheza przed sakramentem małżeństwa, w naszej parafii rozpoczynamy 27 września, o godz. 19.00. Prosimy o zapisy telefonicznie lub przez adres emailowy parafii.
 8. W związku z rozpoczętymi duchowymi przygotowaniami do Synodu Archidiecezji na naszej stronie parafialnej na każdy miesiąc jest przygotowany tekst z Siedmiu Listów do Kościołów z księgi Apokalipsy wraz z komentarzem medytacyjnym. Serdecznie zapraszam wszystkich do skorzystania z tego bogactwa duchowego.
 9. Zachęcam do korzystania z naszej biblioteki parafialnej w kruchcie kościoła. Przedsionek kościoła jest otwarty każdego dnia po porannej mszy św. do 18.30.
 10. Przypominam, że w każdy czwartek po wieczornej mszy św. jest okazja do Adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 20..00 w ciszy.
 11. Poświęcenie kapliczki Najśw. Serca Pana Jezusa będzie miało miejsce 11 października o godz. 18.00. Jest to dzień rocznicowy konsekracji naszej nowej świątyni.
 12. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca: śp. Franciszek Kocik, śp. Barbara Regiec, śp. Andrzej Jakubowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą

Skip to content