1. Niedzielę Palmową, 2 kwietnia o godz. 19.15 zapraszamy na parafialną Drogę Krzyżową pt.: „Rodzina jest pierwszą i niezastąpioną wychowawczynią do życia w pokoju”. Pójdziemy ulicami S. Wysłoucha, Jutrzenki, Al. Piastów i J. Stanki powrót do kościoła.
 2. Procesja z palmami wokół kościoła będzie na mszy św. o godz. 11.00. Dlatego zbieramy się przy krzyżu misyjnym na rozpoczęcie liturgii.
 3. Dokładny plan celebrowania Wielkiego Tygodnia. Oto kilka uwag do tego planu:
  • Wielka Środa, 5 kwietnia – w godzinach dopołudniowych kapłani będą odwiedzać chorych i osoby starsze, które zostaną przez was zgłoszone, aby skorzystać z sakramentu Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  • Wieczór konfesjonału po mszy św. wieczornej do 21.00.
  • W Wielki Czwartek – lituria Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 i po zakończonej liturgii możliwość modlitwy adoracyjnej do godz. 22.00.
  • W Wielki Piątek, 7 kwietnia, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.
  • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00 i po zakończonej liturgii możliwość modlitwy adoracyjnej do godz. 22.00.
  • W Wielki Piątek i Sobotę o godzinie 7.00 zapraszamy na modlitwę brewiarzową tzw. Ciemną Jutrznię wraz z duchowieństwem naszej parafii. W te dni kościół otwarty jest cały dzień i możliwość modlitwy osobistej.
  • W Wielką Sobotę, 8 kwietnia – tak jak było w zeszłym roku poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 9.00 do 15.00, co półgodziny.
  • W Niedzielę Zmartwychwstania msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00, dlatego nie będzie mszy św. o godz. 7.30.
  • Poniedziałek wielkanocny, 10 kwietnia, msze św. jak w każdą Niedzielę.
 4. Spotkanie wielkanocne organizuje Centrum Pomocy Ukraińcom, wtorek, 11 kwietnia, o godz. 17.00.
 5. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia będziemy gościć ks. Andrzeja Gieronia CM wraz z zespołem ewangelizacyjnym. O godz. 15.00 zostanie odprawione specjalne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z Adoracją i kontemplacją obrazu Jezusa Miłosiernego.
 6. Wizytacja kanoniczna ks. Wizytatora Pawła Holca CM ( Przełożonego) Prowincji Polskiej Zgromadzenia Misji. Rozpocznie się w czwartek, 27 kwietnia. W piątek, 28 kwietnia msza św. dla parafian o godz. 18, a po mszy św. spotkanie z Radą Parafii i Odpowiedzialnymi za wspólnoty naszej parafii.
 7. Zjazd Młodzieży Wincentyńskiej z parafii w Polsce, gdzie posługują Ks. Misjonarze, sobota, 29 kwietnia do poniedziałku, 1 maja.

Ogłoszenia na miesiąc kwiecień

Skip to content