Koło Misyjne

Dołącz do nas!

Miejsce spotkań: dom parafialny
Termin spotkań: pierwsze środy miesiąca, godz. 19.00

Opiekun: ks. Jarosław Lawrenc

Przewodnicząca Koła: Renata Zaborowska (Nr telefonu: 734 709 994)

Wsparcie materialne Misji w Beninie proszę kierować na numer konta 85 1020 5226 0000 6902 0681 3812 z tytułem Benin

O wspólnocie

Spieszymy z konkretną pomocą misjonarzom na całym świecie. Oferujemy modlitwę i pomoc materialną misjonarzom ze Zgromadzenia Misji, zwłaszcza pracującym w Beninie, gdzie posługują m.in. Ks. Stanisław Deszcz CM oraz Jakub Hiler CM, katecheta pracujący w naszej parafii w latach 2013-2015. Na spotkaniach wspólnotowych omawiamy bieżące sprawy grupy, a zwłaszcza aktualną sytuację w jakiej znajdują się polscy misjonarzy pracujący na misjach ad gentes. Koło Misyjne podejmuje się dzieła rozwoju intelektualnego naszych parafian, którym mają służyć spotkania z misjonarzami i specjalistami w dziedzinie ściśle związanej z ewangelizacją i dziełem misyjnym Kościoła. Obecnie Koło Misyjne przy parafii, podjęło się dzieła duchowej adopcji młodej dziewczynki z Kenii oraz szczególnego wsparcia duchowo-materialnego dla misji w Beninie.

Kalendarium Koła Misyjnego

KM-informator-001 (e)
21.02.2021 „Adopcja księdza Misjonarza”

Akcja polega na tym, że chętni Parafianie modlą się w okresie Wielkiego Postu za Misjonarzy ze Zgromadzenia Wincentego a Paulo, którzy posługują na misjach zagranicznych. Można było zabierać ze sobą obrazki z konkretnym losowo wybranym Misjonarzem. Zachęcamy do gorącej modlitwy za tych Kapłanów. Misjonarze ze Zgromadzenia Wincentego a Paulo posługujący poza granicami:
Lista nazwisk w Informatorze Koła Misyjnego nr1

17.02.2021 „Dasz radę” – akcja dla Hospicjum Dziecięcego

Przez okres Wielkiego Postu wspieramy domowe hospicjum Dziecięce „Formuła Dobra”.  Zbieramy dary w Kościele dla dzieci. Potrzeby: środki pielęgnacyjne (chusteczki, żele, itp.), pieluchy nr 5 i nr 6, , Sudocrem, antyalergiczne środki czystości.

06.01.2021 Pierniczki dla Parafian

W święto Trzech Króli podczas trzech Mszy: 11.00, 12.30 oraz 18.00 częstowałyśmy Parafian pierniczkami – wyrób własny „Koła Misyjnego” celem podziękowania za otwarte serca i modlitwę. Mamy nadzieję, że słodka niespodzianka sprawiła Państwu przyjemność. Ten zwyczaj na stałe zagości w naszej Parafii.

 

29.11.2020 „Cudowny Medalik”

W tym dniu został rozdany naszym Parafianom „Cudowny Medalik”. Podczas objawień Matki Bożej ( VII, XI,XII 1830 roku) w kaplicy Sióstr Miłosierdzia przy Rue du Bac w Paryżu, Najświętsza Panna powierzyła siostrze Katarzynie Labouré (1806-1876) misję szerzenia kultu „Cudownego Medalika”.

 

18.10.2020 Różańce dla Beninu

Zakupiliśmy różańce dla Beninu. Pandemia pokrzyżowała nam plany i nie było możliwości zrealizowani wysyłki. Czekamy na moment odmrożenia granic i jak tylko będzie taka możliwość wyślemy paczki.
Dziękujemy Wam za serce, modlitwę i wsparcie!

Skip to content