Poradnictwo Rodzinne

Dołącz do nas!

Opiekun: ks. Jarosław Lawrenz

Kontakt: swanna.poradnia@gmail.com

PORADNICTWO RODZINNE
Dyżury w każdą środę od 18.00 do 19.00 w domu parafialnym (wejście jak do biura parafialnego).
Katecheza do sakramentu. Zapisy telefonicznie na parafię lub przez e-pocztę parafialną.

O wspólnocie

W Parafii Świętej Anny powstał nowy krąg złożony z małżeństw sakramentalnych, które pragną rozwijać duchowość życia małżeńskiego w ramach wspólnoty Domowego Kościoła. Zadanie to jest realizowane przez wypełnianie elementów formacyjnych – zobowiązań. Należą do nich: codzienna modlitwa osobista, małżeńska, rodzinna, regularne spotkanie ze Słowem Bożym, dialog małżeński, reguła życia i rekolekcje. Dzięki wytrwałości w wypełnianiu zobowiązań możliwy jest rozwój relacji osobistej z Panem Bogiem. Zmienia się też relacja między mężem i żoną, bo oboje wspólne podążają drogą „do świętości, która nie polega na dokonywaniu niezwykłych rzeczy, ale na czynieniu dobrze, coraz lepiej tego co przynależy do obowiązków naszego stanu” (Alojzy i Maria Beltrame Quatrocchi).

Znakiem widzialnym sakramentu małżeństwa nie są obrączki (które oczywiście są pewnym symbolem), ale relacje między małżonkami.

Zapraszamy wszystkich odważnych, mężnych i wytrwałych.

Zapraszamy małżeństwa, które chcą pogłębiać relację z Panem Jezusem i ze sobą nawzajem.

Telefon do kontaktu 607-575-991.

 

W odpowiedzi na inicjatywę ks. Proboszcza powstaje w naszej parafii Róża Różańca Rodziców za Dzieci. Zasady działania są proste: wystarczy raz dziennie odmówić dziesiątkę różańca za swoje dziecko lub dzieci. Zajmuje to tylko kilka minut, a można wraz z innymi rodzicami prosić Boga o błogosławieństwo i ochronę naszych dzieci.  W tej modlitwie uczestniczy już blisko 100 tys. osób w całej Polsce. Wiemy, że zwłaszcza młodzi rodzice mają mało czasu, więc tzw. zmiana tajemnic będzie się odbywała przez wysyłkę maila raz w miesiącu.  Zachęcamy do dołączenia, osoby zainteresowane prosimy o przesłanie maila na rodzicezadzieci@gmail.com

Skip to content